in

Filipo’nun Kitabı: La Casa de Papel Oyuncusundan Yeni Roman

La Casa de Papel dizisinde Berlin’i canlandıran Pedro Alonso O’choro, “Filipo’nun Kitabı” ile okurları farklı bir yolculuğa davet ediyor.

Filipo'nun Kitabı - Pedro Alonso O'choro
- Reklam -
- Reklam -

Filipo’nun Kitabı Türkçe raflarındaki yerini aldı. La Casa de Papel dizisinde canlandırdığı Berlin karakteriyle dünya çapında bir şöhret elde eden Pedro Alonso O’choro, şimdi de kaleme aldığı roman ile okurlarının karşısına çıktı.

Epsilon Yayınevi etiketiyle çıkan Filipo’nun Kitabı, hipnoz yoluyla yapılan bir regresyon (psikolojik açıdan gerileme ya da geri çekilme yani daha önceki az gelişmiş bir aşamaya dönme anlamında kullanılır) seansıyla başka bir yaşama ve başka bir bedene yaptığı yolculuğu anlatıyor. Geçmişine yaptığı bu spiritüel yolculukta, imparatorluk günlerinde doğuda göreve giden Romalı asker Filipo olarak reenkarne olan Pedro Alonso, tükenmiş ruhuna bir can suyu ararken, keşfettiklerinin ona sunduğu öğretilerin peşine düşüyor.

Orijinal dilinde Libro de Filipo adıyla Haziran 2020’de yayımlanan romanın tanıtım yazısı ise şu şekilde:

- Reklam -

Filipo’nun Kitabı – Pedro Alonso O’choro | Arka Kapak Yazısı

Filipo'nun Kitabı - Pedro Alonso O'choro

“Çok da uzak olmayan bir zamanda, ben Filipo’ydum.”

La Casa de Papel dizisindeki Berlin karakteriyle dünya çapında tanınan Pedro Alonso, Filipo’nun Kitabı’nda hipnoz yoluyla yapılan bir regresyon seansıyla başka bir yaşama ve başka bir bedene yaptığı yolculuğu anlatıyor.

- Reklam -

Bu yolculukta imparatorluk günlerinde doğuda göreve giden Romalı asker Filipo olarak reenkarne olur. Bu görev, imparatorluğun genişlemesine engel olabilecek potansiyel düşmanları tespit etmekten ve gerekirse onları ortadan kaldırmaktan ibarettir. Asi bir grubun lideri olan hayatını değiştirecek o adamla tanışır. Yilak’ta beklenmedik bir şekilde kimseyi yargılamayan, dinlemek isteyene konuşan, gerçeği bulmaya, vicdanı uyandırmaya ve görünmezi görmeye çalışan bir akıl hocası keşfeder.

Filipo, benliğinin en derinlerine doğru çıktığı yolculukta keşfettiklerinin ona sunduğu öğretileri alabilecek mi? Kimin canını yakacak? Kime minnet duyacak? İnancı sayesinde her şeyin üstesinden gelecek gücü ve cesareti sonunda kendinde bulduğunda, geçmişine yaptığı bu spiritüel yolculukta solmuş tükenmiş ruhuna bir can suyu bulabilecek mi?

İspanyolca aslından Türkçeye Fatmagül Ezici‘nin çevirdiği kitabın editörlüğünü ise İrem Genç üstleniyor. 280 sayfadan oluşan kitap ayrıca Tatiana Djordjevic’in hazırladığı illüstrasyonlarla dikkat çekiyor.

La Casa de Papel‘i izlemiş miydiniz? Berlin karakterine hayat veren Pedro Alonso O’choro’nun oyunculuğunu nasıl buluyordunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

House of the Dragon George R.R. Martin

House of the Dragon Fragmanı: HBO’nun Beklenen Dizisine İlk Bakış

Alper Tunga'nın Mezarı Hakkında Bilinen Tüm Gerçekler

Alp Er Tunga’nın Mezarı Gerçekten Bulundu mu? İşte Bütün Süreç ve Son Detaylar