Fırtınaışığı Arşivi Rehberi’ne Ücretsiz Sahip Olun!

Tor Books, Brandon Sanderson’ın Fırtınaışığı Arşivi Cep Rehberi’nin dijital versiyonunu herkese ücretsiz olarak dağıtıyor.

Bu yılın başlarında sadece yurtdışında ve ciltli olarak, sınırlı sayıda basılan ve yalnızca belli başlı kitapçılarda satılan Fırtınaışığı Arşivi Cep Rehberi’nin dijital baskısı artık isteyen herkese bedava!

the-stormlight-archive-pocket-companion(1)Sanderson’ın aynı adlı serisinin ilk iki kitabını, yani Kralların Yolu ile Parlayan Sözleri kapsayan rehberin bünyesinde karakter profilleri, arazilerin detaylı betimlemeleri, haritalar, illüstrasyonlar ve yanıtlanmamış soruların cevapları yer alıyor.

Rehbere sahip olmak için tek yapmanız gereken şu adrese gidip Tor Books’un bültenlerine kayıt olmak. Daha sonrasında adresinize bir doğrulama e-postası geliyor ve rehber sonsuza dek sizin oluyor.

İngilizceniz ileri seviyede olmasa bile gerek haritalar gerekse de illüstrasyonlar gerçekten de görülmeye değer.

Sanderson hayranlarına duyurulur…

GÖZ ATIN  Brandon Sanderson Fırtınaışığı Arşivi'nin Yeni Kitabını Tamamladı!

Son Savaş
Editör
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Fırtınaışığı Arşivi Rehberi’ne Ücretsiz Sahip Olun! için 380 yorum

 1. Brandon Sanderson’ın bu serisinin çevrilmeme-yazılmama durumu gibi bir şey söz konusu olacağını hiç sanmıyorum. Yazılmama durumu olmaz çünkü Brandon Sanderson çok planlı ve çalışkan bir insan 2020 veya 2021’de dördüncü kitabı çıkaracak, ondan önce ise Sissoylu serisinin Wax-Wayne (Era: 2) devam kitabını yazacak. Kendisi okurlarına bu sözleri yıllardır veriyor ve tutuyor. Buyurun bu seneki: State of Sanderson (Tabii ki aksi durumlardan söz etmiyorum, insanın başına ne gelir bilinmez.)

  İkinci durum çevrilmeme durumu olmaz çünkü Oathbringer (şu an çevrilen üçüncü kitap) üç yüz bin kopya sattı çoktan… Böyle finansal başarı gösteren bir kitabı çevirmek her yayınevinin isteğidir diye düşünüyorum. Ama ben beklemeyi sevmiyorum diyorsanız o konuda yapacak bir şey yok, her 2-3 yılda bir kitap çıkarması bile başarılı bence, zira çok büyük bir iş yükü ile yazılıyor Fırtınaışığı kitapları. (Son kitap bir buçuk kilograma yakın sanırım, evet Sanderson kitaplarını tartıya koyuyoruz artık hayranları olarak :stuck_out_tongue: Eğer kitabın boyutu hakkında başka bir ölçü birimi isterseniz yazarın köpeği size yardımcı olsun.)
  Bir de başlamak için Sanderson’ın diğer kitaplarını tercih edebilirsiniz belki, ama o konuda bir öneri vermeyeceğim zira ben de Fırtınaışığı Arşivi’ni yazarın çoğu kitabından önce okudum.


 2. grmnt dedi ki:

  İlk üçleme (Son İmparatorlu, Kuşatma ve Çağların Kahramanı) [Sissoylu 1. Çağ] bittikten sonra yazar 300 yıllık bir zaman atlaması yaptı ve Wax ve Wayne 'nin (Kanun Alaşımı, Benliğin Gölgeleri ve Matem Çeteleri)

  [Sissoylu 2. Çağ] hikayeleriyle devam ediyor seri. Wax ve Wayne’nin maceraları The Lost Metal adlı dördüncü kitapla bitecek.

  Sissoylu 3. Çağ -1980’lerin teknolojik döneminde geçecek. Terrisli kadın bilgisayar programcısının hikayesini göreceğiz.

  Ardından yazılacak son üçleme [Sissoylu 4. Çağ] ise Alomansi’nin Işık hızını geçebilen bir teknoloji olarak kullanıldığı Uzay Operası olacak. Son seride baş karakterimiz Hoid olacak.

  Daha fazla bilgi için Coppermind - Mistborn Series adresinden yaralanabilirsiniz.


 3. yafeshan dedi ki:

  2 bucuk yasinda oglum var. Onlar 4. kitabi cevirene kadar benim oglan okumayi soker beraber okuruz artik.


Fırtınaışığı Arşivi Rehberi’ne Ücretsiz Sahip Olun!

Tor Books, Brandon Sanderson’ın Fırtınaışığı Arşivi Cep Rehberi’nin dijital versiyonunu herkese ücretsiz olarak dağıtıyor.

Başa dönün