in

Fuat Sevimay’ın “AnarŞık” Romanı Tekrar Bizlerle

Hep Kitap aracılığıyla, Fuat Sevimay’ın AnarŞık adlı romanı yeniden raflarda!

Çevirmen kimliğinin yanı sıra öyküler, romanlar ve çocuk kitabı da yazan, ödüllü yazar Fuat Sevimay’ın AnarŞık adlı romanı yeniden raflarda!

İlk olarak 2014’te Aylak Adam tarafından yayınlanan romanının baskısı tükendiği için merak edenlerin bu esere ulaşması zor oluyordu. Ayrıca yazarın sitemizde incelemesi de yer alan Kapalıçarşı romanı yine Hep Kitap’tan yayınlanmıştı. Şimdiyse bir kez daha Hep Kitap etiketiyle AnarŞık‘a kavuşmuş oluyoruz!

Bu kitapta Sevimay; mizahi üslupla bezeli İzmir’in arka sokaklarında, Kürdan adlı karakterin peşinde arayışta olduğumuz bir macerayı kaleme alıyor. Acımasız sistemin karşısında çaresiz vatandaşı gözler önüne seren kitabın tanıtım bülteni şu şekilde:


Kürdan lakaplı Mahmut’un cenazesi kaldırılmıştır. İmam efendi, mezara indirilenin Kürdan olmayabileceğine dair şüphesini fısıldayınca, tüm tanıklar sorguya çekilir. Ancak yedi tanığın ifadesi işleri iyice içinden çıkılmaz hale getirir. Peki Kürdan ölmediyse gömülen kimdir? İmam Efendi cenaze namazında “er kişi niyetine” diyeceği yerde “hatun kişi niyetine” derken bir bildiği mi vardır, yoksa kalbi temiz olduğu için dili mi sürçmüştür? Kürdan arada bir nereye kaybolmaktadır? Sanayi sitesindeki ustasından kamyon şoförüne, hayat kadınından muhabbet tellalına, patronundan kabadayısına İzmir’in arka sokaklarında neşeli bir macera. Fuat Sevimay mizahi üslubuyla okuru Kürdan’ın peşinde bir arayışa çıkarırken, acımasız sistemin karşısında vatandaşın çaresizliğini de gözler önüne seriyor.
Kitabın kapak tasarımı Yetkin Başarır tarafından yapılıyor. 3 Kasım’dan itibaren tüm internet mağazalarında ve raflardaki yerini alan eserin tüm detaylarına ve ön okumasına şuradan ulaşabilirsiniz.

Oyla!

Cem Altınışık

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hasan Ali Toptaş’tan Yepyeni Öyküler: “Gecenin Gecesi” Raflarda

Talihsiz Serüvenler Dizisi’nden 13 Edebi Gönderme