in ,

George R.R. Martin: “Anlatacağım Daha Milyonlarca Hikâye Var”

George R.R. Martin, HBO’nun Game Of Thrones efsanesine devam etmek istemesi hâlinde “anlatılmayı bekleyen bir dünya dolusu hikâyesi” olduğunu belirtti.

george rr martin hikayeler
- Reklam -
- Reklam -

George R.R. Martin, Game of Thrones evrenini genişletmeye kararlı.

Geçen günlerde Entertainment Weekly’ye bir demeç veren ünlü yazar George R.R. Martin, yedi kitaplık ana serinin hikâyesi tamamlandıktan sonra HBO kanalının yan diziler ve projeler üretmek istemesi hâlinde elinde pek çok malzeme olduğunu açıkladı.

“Westeros’ta o kadar çok hikâye var ki. Çocukken The Naked City (Çıplak Şehir) adında bir dizi izlerdim. Dizi biterken hep şu söylenirdi: ‘Çıplak şehirde sekiz milyon hikâye var. İşte bu onlardan biriydi.’ Westeros’ta da sekiz milyon hikâye var. Çoğu Essos’ta ve ötesindeki topraklarda. Bir dünya dolusu hikâye anlatılmayı bekliyor. Tabii eğer HBO ilgilenirse.”

- Reklam -

Martin’in de dediği gibi eğer HBO, Buz ve Ateşin Şarkısı serisi TV’de sonlandığında bir spin-off yapmaya karar verirse Dunk ve Yumurta’nın Hikâyeleri uyarlanabilir. A Knight of the Seven Kingdoms (Yedi Krallığın Şövalyesi) adıyla derlenen bu üç novella Uzun Sör Duncan adındaki gezgin şövalye ve onun Yumurta adındaki silahtarının hikâyelerini anlatıyor. Yumurta, gelecekte Westeros’un kralı olacak Aegon Targaryen’in ta kendisi hatta. Bu bakımdan bu hikâyeler Taht Oyunları kitaplarıyla mühim bir şekilde bağlantılı. (Dunk ve Yumurta’nın ilk macerasını Phoenix Yayınevi’nden çıkan Efsaneler-1’de okuyabilirsiniz.)

George R.R. Martin Dizi Uyarlamalarının Yanı Sıra Filmlerden de Bahsetti

Martin, Entertainment Weekly’ye hikâyelerin uyarlanması ile ilgili şunları söyledi:

- Reklam -

“Novellaların her biri televizyona iki saatlik bağımsız filmler şeklinde uyarlanabilir. Bu, haftalık dizi yapılmasından daha uygun bir yol gibi görünüyor. Gezgin Şövalye ve devam kitapları daha fazla aksiyon/macera odaklı. Bu bakımdan Buz ve Ateşin Şarkısı’na nazaran daha hafif kitaplar.”

Martin 6. Sezondan sonra geriye sadece 13 bölümün kaldığını ama şimdilik HBO’nun bir spin-off yapmayı planlamadığını belirtti.

Yazar, şu sıralar serinin Winds Of Winter (Kış Rüzgârları) adlı altıncı kitabı yazmakla meşgul. TV uyarlaması da bildiğiniz gibi 24 Nisan’da dünya çapında yayınlanmaya başlayacak. Ocak ayında Martin, TV dizisi yayınlanmadan önce kitabı bitiremeyeceğini itiraf etmiş ve hayranlarının onu cesaretlendirmek için gönderdiği mesajlardan sonra bu “şaşırtıcı ve bitmek bilmeyen destek” için onlara teşekkür ettiğini belirtmişti.

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

video canavarin cagrisi

Kayıp Rıhtım İnceliyor – “Canavarın Çağrısı”

Shakespeare ust

Shakespeare’in 400. Ölüm Yıl Dönümü İçin Bazı “Silinmiş” Sahneler Yayımlandı!