in

George R.R. Martin’in Editörlüğünde “Vahşi Kartlar” Serisi Devam Ediyor!

Süper güçlü AS’lar ve lanetlenmiş JOKER’ler… George R.R. Martin’in editörlüğünü yaptığı Vahşi Kartlar serisinin üçüncü kitabı “Vahşi Jokerler”, Epsilon Yayınevi aracılığıyla bizlerle buluştu!

vahşi kartlar serisi 3 - jokerler

George R.R. Martin üretmeye devam ediyor. Yazması gerekenleri yazmıyor evet; ama yazıyor ve onları da okumaktan kendimizi alamıyoruz. Yayın dünyamız da bizi Martin’siz bırakmıyor. Epsilon, Akılçelen ve Kalkedon bizleri sürekli bir Martin gıdasıyla besledikçe, yazması GEREKEN asıl kitabı yazmıyor oluşunu görmezden gelebiliyoruz.

1987’de başlayan “Vahşi Kartlar” serisinin Martin editörlüğünde basılan kitapları bize kıyamet sonrası bir fantezi-bilimkurgu dünyasının kapılarını aralıyor. İkinci Dünya Savaşı’nın hemen ertesinde gerçekleşen bir virüs salgını sonrasında hastaların süper güçlü “AS”lar ve lanetlenmiş “JOKER”lere dönüşümünü anlatan seri, Martin’in bizzat yazdığı öykücüklerle de bezenmiş mozaik bir roman.

Geçen günlerde raflardaki yerini almış olan serinin üçüncü kitabı “Vahşi Jokerler“in arka kapağına hep birlikte bakalım.

Vahşi Kartlar 3: Vahşi Jokerler – Editör: G.R.R. Martin | Arka Kapak Yazısı

Tüm dünyada milyon satmış Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin yazarından!

“Duygusal açıdan güçlü. Vahşi Kartlar bir romanın devamlılığını kaybetmeden kısa hikâyelerin çeşitliliğini sunabiliyor.” – Seattle Times

“Ortak bir dünyanın kullanıldığı kitaplar arasında en özgünü ve en kışkırtıcı olanı.” – Peter. S. Beagle

Mr. Robot ve The Magicians dizilerini ekranlara taşıyan ekip tarafından televizyon hakları satın alınan Vahşi Kartlar’ın üçüncü cildini sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz. 15 Eylül, 1946’da, Vahşi Kart virüsü dünyaya yayıldı ve birçok kişinin mutasyona uğramasına neden oldu. “Aslar” olağanüstü yeteneklere sahip olurken, “Jokerler” tuhaf, zihinsel ve fiziksel engellerle lanetlendiler. 15 Eylül, artık Vahşi Kart Günü olarak kutlanıyordu. Her geçen yılda kutlamalar daha da büyümekteydi.

Virüsün yayılmasının kırkıncı yıldönümünde, 1986’da yapılacak Vahşi Kart Günü ise şimdiye kadar yapılan en büyük kutlama olacağa benziyordu. Ancak şeytani ve kudretli bir dehaya sahip Gökbilimci’nin Vahşi Kart Günü için başka planları vardı. Bugün, ona karşı gelen herkesten intikamını alacaktı.

İlk olarak 1987’de yayımlanmaya başlayan Vahşi Kartlar efsanesi, George R. R. Martin’in editörlüğünü yaptığı türün ünlü yazarları ve bizzat George R.R. Martin’in öyküleriyle belli bir akış ve kurgu içerisinde meydana getirdiği bir “mozaik roman”.

İçine dalmışken bir süre daha  Martin’in nasıl da görevlerini aksattığını unutacağınız, yine de keyifli okumalar dileriz.

Mehmet Çakıcı

1999'da Balıkesir'de doğdu. Küçük yaştan beri fantastik edebiyata ilgi duydu, büyüdükçe diğer edebiyatlara da yaklaştı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde bu ilginin üstüne iyice düşüyor. Uzun bir süre araknofobinin nasıl yazıldığını öğrenemedi.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for crusherma crusherma dedi ki:

    Epsilon’un seriyi bu hızla basarak tamamlayamayacağına neredeyse eminim.

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

ÇROP, Çizgi Roman Okurlarını “Okumak Değiştirir” Etkinliğine Davet Ediyor

Seçkide 105. Sayı: “Gulyabani Öyküleri”