in

Olcay Şeker’den Yeni Gerilim Kitabı: Gölgeler

Yazdığı birçok kitapla adını duyuran Olcay Şeker, gerilim türündeki yeni eseri “Gölgeler” ile yeniden okurlarının karşısına çıkıyor.

Gölgeler - Olcay Şeker

Daha önce çıkan Hiçbir Zamana Ait Olmayan Adam, Avcı, Kasaba, 7 Pencere ve Karanlık Çökerken gibi kitaplarıyla tanıdığımız yazar Olcay Şeker, yeni bir eserle daha aramızda. Bilimkurgu, fantastik ve korku türlerinde eser veren Şeker’in kaleme aldığı yeni eseri “Gölgeler”, okuru gerilim türünde bir maceranın peşinden sürüklüyor.

“Geçmiş insanın gölgesidir, asla peşini bırakmaz” cümlesini ön kapağına taşıyan kitabın arka kapak metni ise şöyle:

Gölgeler | Tanıtım Yazısı

Gölgeler - Olcay ŞekerTuğrul ve Necla Öztürk çifti, 8 yaşındaki oğulları Emre’nin son zamanlarda garip davranışlar sergilediğini fark ederler. Emre, daha evvel hiç söylemediği türde kötü sözler söyleyip, arkadaşlarına fiziksel şiddet uygulamaya başlamıştır. Daha da önemlisi, sadece kendisinin görebildiği bir arkadaşın varlığına inanmaktadır. Anne ve babanın, bir uzman yardımı almaktan başka çaresi kalmamıştır.

Psikoterapist Yağmur Ece Aydınoğlu, yalnız yaşayan ve geçmişinde yaşadığı kötü tecrübeleri; başkalarına yardım ederek unutmaya çalışan genç bir kadındır. Küçük kız kardeşinin ölümüne sebep olduğu olayı bir türlü aklından çıkaramaz. Neredeyse her gece, yanarak ölen kız kardeşi Damla’yı gördüğü kâbuslarından, kan ter içinde uyanmaktadır. Her şeye rağmen geçmişle baş edebildiğine inanmaktadır, Emre ile tanışa dek…

Sezgin Şahin, Yağmur’un yakın arkadaşıdır ve aynı meslekten olmasına karşın, geçimini başka bir yolla sağlamaktadır. Çocukluğundan beri, lanet mi yoksa yetenek mi olduğuna bir türlü karar veremediği bir özelliğe sahiptir. Sezgin, arkadaşı Yağmur’un ricası üzerine Emre ve hayali arkadaşı arasındaki ilişkiyi inceler. Emre’ye yalnızca kendisinin yardım edebileceğine inanıyordur.

Tüm yollar bir yerde kesiştiğinde, basit gibi görünen bu sorun; soluk soluğa bir gerilime dönüşecektir.
Ahbap Kitap etiketiyle çıkan eser yakın zamanda çevrimiçi internet satış noktalarında da yerini alacak. Kitap raflardaki yerini de almaya başladı.

Ayrıca yazarın bir önceki kitabı “Karanlık Çökerken” için hazırladığı Yazarının Kaleminden yazısına da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Olcay Şeker’in daha önce kitabını okuma fırsatı bulmuş muydunuz? Yeni kitabın konusu nasıl gözüküyor? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* ABD’de Kütüphaneler, Sinemalara Göre 2 Kat Daha Fazla Tercih Ediliyor

* Kitap Okuma Oranlarında Güncel Durum Ne?

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

the witcher 2. sezon

The Witcher 2. Sezonda İki Witcher Daha Olacak

The Matrix 4 Neo ve Trinity

The Matrix 4 Setinden Aksiyon Dolu İlk Görüntüler