in

Vuslat Çamkerten’den Hayatın Akışını ‘Toz Duman Eden’ Öyküler: “Görenler Olmuştur”

Vuslat Çamkerten okuru büyülü sonlara davet eden yeni kitabı “Görenler Olmuştur” ile raflarda. Öykü türündeki eser İletişim Yayınları tarafından yayımlanıyor.

Görenler Olmuştur - Vuslat Çamkerten

Vuslat Çamkerten imzalı Görenler Olmuştur kitabı raflardaki yerini alıyor. Eser, İletişim Yayınları etiketiyle okurların karşısına çıkıyor.

1982 yılında İzmit’te dünyaya gelen Vuslat Çamkerten, üniversite eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Felsefe bölümünde tamamladı. İşletme alanında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Çamkerten’in ilk romanı Ona Çok Benziyorum 2019 yılında Dedalus Kitap etiketiyle çıktı. Sonu Gelmiş Ülkede, Bir Drag Queen Hikâyesi adını taşıyan öyküsü 2021’de art book formatında koleksiyonluk bir baskı yaptı. Öyküleri ve düşünce yazıları Varlık, Notos, Öykü Gazetesi, Altzine, Psikeart gibi dergilerde yer buldu. Yazar kimliğinin yanı sıra illüstratör olarak da eserler veren Çamkerten, ayrıca çocuklar için felsefe ve yetişkinler için yaratıcı yazarlık atölyeleri de düzenliyor.

Yazarın ilk öykü kitabı olma özelliğini taşıyan Görenler Olmuştur toplamda 11 metinden oluşuyor. Kitapta yer alan eserler şu şekilde: Metalik Toz, Hayalet Ağrısı, Kara Kuş Sürüsü, Peruk, Barajın Suları, Anlaşma Anlaşmadır, Darling, Güvercin, Büyük Umutlar, Günün Çorbası ve Doğu Rüzgârına.

Görenler Olmuştur - Vuslat Çamkerten

Vuslat Çamkerten, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada kitabın içeriğine dair şu sözleri kaydediyor:

“İçeride, varoluşlarını sürdürmek için yer değiştirenler, ormana kaçanlar, uçurumların ve büyük umutların peşine düşenler, deliliğe varan bir tutkuyla sanatın izini sürenler var. Felsefeciler, ressamlar, şiir avcıları, akademisyenler, çıkışı arayan üniversiteliler, aşıklar, eski devrimciler var.”

Kitabın başında yer alan epigraflardan birisi ise şu şekilde:

“deliliğin iteleyip durduğu
fırtınalı bir hayalettir o.” – PABLO NERUDA

Görenler Olmuştur – Vuslat Çamkerten | Arka Kapak Tanıtımı

Varoluşlarını sürdürmek için yer değiştirenler, ormana kaçanlar, uçurumların ve büyük umutların peşine düşenler, deliliğe varan bir tutkuyla sanatın izini sürenler… Felsefeciler, ressamlar, şiir avcıları, akademisyenler, çıkışı arayan üniversiteliler, âşıklar, eski devrimciler…

Vuslat Çamkerten, Görenler Olmuştur’da yer alan öykülerinde büyülü sonlar yaratıyor. Hayat sıradan bir şekilde ilerlerken, bu akışı toz duman edenleri anlatıyor.

Toplamda 99 sayfadan oluşan kitabın editörlüğü Emre Bayın’a, redaksiyonu Berkay Üzüm’e, kapak tasarımı Cihangir Aytuğ’a, kapak illüstrasyonu İsmail Sertaç Yılmaz’a ait. Eser 10 Aralık 2021 tarihinden itibaren raflardaki yerini alacak.

Vuslat Çamkerten ve Görenler Olmuştur adlı öykü kitabı hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bağımsız Kitapçılar Kitlesel Fonlama

Birleşik Krallık’ta Bağımsız Kitapçılar Kitlesel Fonlama ile Ayakta Kalıyor

Venom 3 spider-man

Venom 3 Kesinleşti: Spider-Man Yapımcısı Maceranın Devam Edeceğini Duyurdu