in ,

Michael Mann’in Kült Suç Filmi “Heat”in Devam Hikâyesi Roman Oluyor

Heat 2 roman formatında geliyor. Michael Mann’in ünlü suç filmi, yeni bir devam hikâyesine kavuşuyor. Kitabın yazımında Mann’e ödüllü yazar Meg Gardiner eşlik ediyor.

heat 2 roman michael mann

Heat 2 geliyor. Ancak beklenenin aksine, macera öncelikle roman olarak yayınlanacak. Robert De Niro ve Al Pacino’nun başrolünde yer aldığı Michael Mann’in klasik suç draması devam hikâyesine kavuşuyor. Kitap, ilk filmin öncesinde ve sonrasında geçen olayları konu alacak. Kitabın yazarları arasında Edgar ödüllü Meg Gardinner da yer alıyor.

1995 yılında vizyona giren ve birçok eleştirmen tarafından başarılı bulunan Heat, filmin öncesi ve sonrasını anlatan kitabı ile geliyor. Michael Mann haberi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bir video ile duyurdu. Yönetmen Deadline’a verdiği röportajda ise şunları söyledi:

“Heat filmini devam ettirmek uzun zamandır aklımda olan bir şeydi. Bu insanların 1995 yılından önce, geçmişlerinde ve yaşamlarının onları götüreceği gelecekte zengin hikâyeleri ya da arka planları var.”

Ayrıca Michael Mann, Pacino ve De Niro’nun karakterlerinin geçmişlerine ve yaşadığı travmalara dair daha derinlikli bir öykü anlatacağının sinyallerini de veriyor.

“Banka işi Kelso’nun McCauley ile ne ilk ne de son defa birlikte çalıştıkları iş olmayacak. Filmi yazarken karakterlere dair kapsamlı bir hayat hikâyesi yazmam ve onlar hakkındaki her şeyi bilmem gerekiyor. Buna Neil McCauley’in kardeşinin izini kaybettiği genç, öfkeli ve tehlikeli bir şekilde sokaklara düştüğü yıllarda dâhil.”

Michael Mann, “Heat 2” Romanı ile İlk Filmin Başarısını Sürdürmeyi Hedefliyor

Kitap, Michael Mann Books bünyesinde yayımlanan ilk roman olacak. Eser, aynı zamanda yönetmenin ilk romanı olma özelliğini de taşıyor.

Kitabın filmdeki olaylardan bir gün sonra Chris Shiherlis’in yaralı bir şekilde Los Angeles’tan kaçmaya çalışması ile başlayacak. Mann, kitabında soygundan önceki altı yılı ve soygundan bir yıl sonrasını ele alıyor. Böylece kahramanların yaşamlarına daha derin bir bakış sunuyor. Bununla birlikte yeni karakterleri ve suç dünyasının yeni tekniklerini okuyucuya tanıtarak sinematik başarısını sürdürmeyi hedefliyor.

heat 2 roman michael mann kitap

Heat 2 kitabının yayınlanan resmi özeti ise şu şekilde:

“Los Angeles’ın sokaklarından Güney Amerika’nın serbest ticaret bölgesini tutan Taiwan’lı suç ekiplerinin en derinine, Meksika’nın sınırında kara para aklayan uyuşturucu kartellerine yapılan operasyona ve en sonunda Güneydoğu Asya’ya, Heat 2 uluslararası tehlikeli suç örgütlerinin işleyişini ve kadın ve erkek üyelerinin yaşantısını konu alıyor.”

Heat 2 Fragmanı | İZLE

Kitap, Harper Collins tarafından basılacak ve Michael Mann Books etiketini barındıracak. Romanın 9 Ağustos 2022 tarihinde okurlar ile buluşması bekleniyor. Eserin Türkçe çevirisi hakkında ise şu an için bir bilgi yok.

Siz Heat 2 kitabı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Decider

Oğuzhan Açıkalın

Gedikli bir çizgi roman geek’i olmasam da beyaz sayfalara doluşmuş renkli resimleri her zaman ilgiyle takip ettim. Çünkü resimlerin ve kelimelerin bizi olduğumuzdan daha iyi bir yere taşıyacağına inanıyorum. Kısa kısa hikâyeler yazıyorum, edebiyatın her türlüsüne ilgi duysam da bilimkurgu konusunda kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Uzayda İlk Film Stüdyosu Kuruluyor

Uzayda İlk Film Stüdyosu Kuruluyor: Uzay Yarışında Yeni Dönem

redhouse kayıp türkçe sözlük wikilala

Redhouse’un Kayıp Türkçe Sözlüğü Bulundu