in

Hep Kitap Atölye Dizisi “Bir Yazar Nasıl Okunur?” ile Devam Ediyor

Geçen yıldan beri yazma süreciyle ilgilili okurlara birbirinden güzel atölye kitapları sunan Hep Kitap, bu işe hız kesmeden devam ediyor.

Hep Kitap Atölye Dizisi "Bir Yazar Nasıl Okunur?"
- Reklam -
- Reklam -

Hep Kitap, Atölye Dizisi’ne hız kesmeden devam ediyor. Hikaye yazımını ve kurmacanın nasıl işlediği keşfettiren serinin son kitabıysa “Bir Yazar Nasıl Okunur?: Çağdaş Dünya Edebiyatından Yazarlarla Söyleşiler“. Kitap, köklü edebiyat dergisi Granta’nın yazar ve editörlerinden John Freeman’ın, 55 yazardan derlediği röportajlardan oluşuyor.

Yazarlar arasında yer alan isimler şu şekilde:

Toni Morrison, Jonathan Safran Foer, Haruki Murakami, Richard Ford, Ngúgì wa Thiong’o, Günter Grass, Nadine Gordimer, David Foster Wallace, Doris Lessing, Hisham Matar, Mark Z. Danielewski, John Irving, Kazuo Ishiguro, Charles Frazier, Edmund White, Geraldine Brooks, E.L. Doctorow, Imre Kertész, Aleksandar Hemon, Kiran Desai, Philip Roth, Dave Eggers, Vikram Chandra, Tom Wolfe, Robert M. Pirsig, Peter Carey, Mo Yan, Donna Leon, David Mitchell, John Uplike, Joyce Catrol Oates, Amy Tan, Don DeLillo, William T. Vollmann, Louise Erdrich, Norman Mailer, James Wood, Margaret Atwood, Mohsin Hamid, Richard Powers, Ian McEwan, Micheal Ondaatie, Salman Rushdie, Marilynne Robinson, Edmundo Paz Soldan, Susanna Clarke, Orhan Pamuk, Ayu Utami, Jonathan Franzen, Jeffrey Eugenides, Edwidge Danticat, Geoff Dyer, A.S. Byatt, Michael Cunningham ve Jennifer Egan.

- Reklam -

Yazarlık kariyerleri ve yazım süreçleri hakkında değerli bilgiler edinilen kitabın arka kapak tanıtımına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir Yazar Nasıl Okunur? – John Freeman | Arka Kapak Tanıtımı

“Hep Kitap’ın yazmayı ve okumayı hayatının merkezine yerleştirenlere yol arkadaşlığı yapmayı hedefleyen “Atölye” serisinden; okuduğu kitabın her detayını özümsemek isteyenlere rehber niteliğinde bir kitap: Bir Yazar Nasıl Okunur?: Çağdaş Dünya Edebiyatından Yazarlarla Söyleşiler!

- Reklam -

Dünya çapında iki yüzden fazla dergi ve gazetede kitap eleştirileri yayımlanan John Freeman, ne zaman yeni bir kitap çıksa elinde kayıt cihazı ve not defteriyle yazarın yanında belirmesiyle meşhur bir eleştirmen. Bir Yazar Nasıl Okunur? kitabında da çağdaş dünya edebiyatından elli beş yazarla yaptığı en iyi söyleşilerini derleyip onlardan öğrendiklerini okurlarla paylaşıyor.

Doris Lessing, Haruki Murakami, Kazuo Ishiguro, Elif Şafak, Salman Rushdie, Mo Yan, Toni Morrison, John Updike, Jonathan Franzen, Paul Auster ve çok daha fazlası. Hepsi John Freeman’ın sorularına cevap vererek, kitaplarını anlatarak okura bir kapı aralıyor aslında. Kitaplarının tahmin edilemez derinliklerine açılan büyüleyici bir kapı. Haliyle Bir Yazar Nasıl Okunur? da eline kitabını alıp bir köşede okuyarak kendine küçük bir dünya yaratmayı sevenlere, bu dünyayı mümkün kılanlar hakkında daha fazlasını öğrenme fırsatı sunuyor!”

Viki Çiprut tarafından dilimize kazandırılan 376 sayfalık derleme, 23 Mart’tan itibaren tüm kitapçılarda ve online satışa sitelerinde satışa sunulacak.

Cemalettin Sipahioğlu

1986 İstanbul doğumlu. Bilimkurgu, korku ve fantastiği uzun süre televizyondan takip edebilmiştir. Ailesinden habersiz aldığı ucuz VCD oynatıcıyı saklayıp, onlar yokken kullanarak, bu konularda film açıklarını kapatmaya çalışmıştır. Edebiyata sonradan bulaşması; bilgisizliği; bilgisizlik de, "Raftaydı ve ben onu alıp okumadım zamanında." pişmanlıkları getirmiştir. Lem ile Küvette Bulunan Günce'yle tanışması; okumaya yeni başlayan biri için hem talih, hem de talihsizlik olmuştur. Film, kitap, animasyon, çizgi roman olsun; kendi sınırlı bilgisiyle, eserleri iç dinamikleri içinde değerlendirmeye çalışır.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

yuzuncu kralice inceleme ust

Yüzüncü Kraliçe: Ruhundaki Yasaklı ve Tehlikeli Güce Ulaş

ucsuz bucaksiz ust

Le Guin Yağmuru Sürüyor: “Uçsuz Bucaksız” Ön Siparişte!