in

Taciz İfşaları Ortaya Çıkan Yazar İbrahim Çolak İntihar Etti

Taciz ifşaları ortaya çıkan yazar ve yayıncı İbrahim Çolak intihar etti: “Eşimin, evlatlarımın yüzüne bakamam.”

İbrahim Çolak İntihar Taciz

Taciz ifşaları ortaya çıkan yazar, yayıncı ve kitapçı İbrahim Çolak, suçunu kabul eden bir mektup eşliğinde intihar etti. İhtiyar Kitabevi’ninde sahibi olan Çolak, “İyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım. Bu saatten sonra eşimin, evlatlarımın yüzüne bakamam,” dedi.

Birkaç gündür Türkiye’de edebiyat gündemi ortaya çıkan taciz skandallarıyla çalkalanıyor. Hasan Ali Toptaş’ın 20’ye yakın kadını taciz ettiğini öğrenmemizle başlayan süreç, kısa süre içerisinde yerli bir MeToo Hareketi’ne dönüşmüştü. Toptaş’ın ardından Bora Abdo da taciz suçlamalarıyla anılmıştı. Bu isimlere pek çok farklı yazar ve şair eşlik etti. Onlardan birisi de İbrahim Çolak oldu.

Taciz suçlamaları ile karşılaşan İbrahim Çolak, Twitter hesabı üzerinden suçunu kabul edip pişmanlığını dile getirdi. Gelen bilgilere göre Çolak, Ankara’nın Pursaklar ilçesinde yer alan evinde kendisini doğalgaz borusuna asarak yaşamına son verdiği öğrenildi.

İbrahim Çolak: “İyi Bir İnsan Olmayı Başaramadım”

İbrahim Çolak’ın Twitter üzerinden paylaştığı açıklama şu şekilde:

“Kendimi böyle bir sona hazırlamamıştım. İyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım. Saatlerce, günlerce yazabilirim ancak bu hiçbir şeyi geri getirmez. Ben, şu saatten sonra eşimin, evlatlarımın, dostlarımın yüzüne bakamam.

Kimse tamamıyla suçlu değildir lakin başkalarına söylediğim, ’kendimize yakışanı yapalım’ düsturunu kendim için tutamamış olmama gerçek bir pişmanlığım var. Beni seven, beni gözeten tüm dostlarıma, hassaten kahrımı çeken eşime ve evlatlarıma hayırla kalın diyorum.”

1969, Trabzon doğumlu İbrahim Çolak, 2003 yılından beri Ankara’da yaşıyordu. İhtiyar Kitabevi’ni işleten Çolak şair, yayıncı ve yazar kimliği ile de biliniyordu.

Konuya dair görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Loki 2. Sezon Onayı

Loki Fragmanı – Avengers: Endgame Sonrası Yeni Zaman Çizelgesi Doğrulandı

The Falcon and the Winter Soldier Fragman

The Falcon and the Winter Soldier Fragmanı: Captain America Sonrası Yeni Dönem