in

Sharon M. Draper İmzalı İçimdeki Müzik’in Devam Kitabı “İçimdeki Melodi” Türkçede

İçimdeki Melodi Türkçe raflarındaki yerini aldı. Sharon M. Draper imzalı İçimdeki Müzik’in devam kitabında Melody, korkularıyla yüzleşmeye devam ediyor.

İçimdeki Melodi - Sharon M. Draper

İçimdeki Melodi raflardaki yerini aldı. İçimdeki Müzik’in devamı niteliğindeki Sharon M. Draper imzalı eser, Genç Timaş yayınları etiketiyle Türk okurlarla buluşuyor.

Otuzdan fazla dile çevrilerek milyonlarca okura ulaşan ve 1997 yılında “Yılın Ulusal Öğretmeni” onuruna da layık görülen ödüllü yazar Sharon M. Draper tarafından kaleme alınan İçimdeki Müzik, oldukça ses getirmişti. Bugüne dek 50’nin üzerinde ödülle taçlandırılan kitap, beyin felci geçirmesi nedeniyle sıkıntılar yaşayan zeki ve yetenekli bir gencin, Melody Brooks’un yaşadıklarını konu ediniyordu.

Hikâyenin gerçek bir yaşam öyküsünden ilham alması ve Melody karakteri üzerinden eğitim sektöründe engelli bireylere nasıl davranıldığıyla ilgili daha önemli noktaları ön plana çıkarması, romanın tüm dünyada yankı bulmasını sağladı. Öyle ki geçen temmuz ayında eserin Disney+ için Out of My Mind adıyla filme de uyarlanacağı ve başrolünde serebral palsi (beyin felci) ile yaşayan ve tekerlekli sandalye kullanan Phoebe-Rae Taylor’ın yer alacağı duyuruldu.

Şimdi de orijinal adı Out of My Heart olan ve geçen yılın kasım ayında yayımlanan İçimdeki Melodi, Türkçe olarak okurlarıyla buluştu. Melody, bu devam romanında artık daha da cesur ve hedefleri doğrultusunda asla pes etmemeyi öğreniyor.

İçimdeki Melodi – Sharon M. Draper | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

New York Times Çok Satan listelerinde aylarca yerini koruyan ve farklı milletlerden milyonlarca okurun kalbinde taht kuran İçimdeki Müzik’in bu çarpıcı devam romanında Melody, tutkusunun peşinden gidebilmek adına korkularıyla yüzleşiyor. Melody, artık daha büyük ve daha cesur bir genç kızdır. Onun gibi farklı yeteneklere sahip çocuklara yönelik kamplar olduğunu keşfettikten sonra, bir kampa gidebilmek için can atıyor. Ormanda yürüyebileceği, çelik halatla uçabileceği ve hatta ata binebileceği bir yer! Belki de sonunda gerçek bir arkadaş edinebileceği, kendi kararlarını verebileceği hatta kendi başına bir şeyler yapabileceği bir yer – rüya gibi! Melody, titreyen kamp ateşinin ışığında ve fırtınaların gücüyle gerçekten ne kadar cesur ve güçlü bir genç kız olduğunu keşfetmek üzere.

İçimdeki Melodi - Sharon M. Draper

İçimdeki Melodi için Ne Dediler?

“Sevilen bir hikâyenin tatmin eden, kıymetli devamı.”
-Kirkus Review

“Melody’nin sesi her zamanki gibi esprili. Çeşitli etnik kökenlerden ve engellere sahip yardımcı karakterler ona saygıyla yaklaşıyor… Onu gerçekten anlayan bir topluluğun parçası olmuş durumda.”
-Publishers Weekly

“Bu kitapta Melody okulla alakalı tüm problemleri ve sınırları aşmış bir genç kız olarak karşımıza yeniden çıkıyor. Ama bekleyin! Henüz hiçbir şey görmediniz.”
-GoodReads, Okur Yorumu

Kitabın ilk sayfalarını içeren ÖN OKUMAsına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Genç Timaş’ın Gümüş Romanlar dizisinden çıkan İçimdeki Melodi’nin çevirisini ilk kitapta olduğu gibi Zeynep Kürük Erçetin üstleniyor. 320 sayfadan oluşan eser, kitapçılarda ve dijital kitap satış mağazalarındaki yerini almış durumda.

İçimdeki Müzik’i okumuş muydunuz? Yazarın yeni kitabının konusunu nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Daniel Craig: James Bond Neden Ölmeliydi?

Daniel Craig, James Bond’a Dönüş Biletini Kendi Elleriyle Yaktığını Açıkladı: “Karakterimi Öldürün”

Quentin Tarantino 10. Film Emeklilik

Quentin Tarantino, Neden 10. Filmiyle Emekli Olmak İstediğini Açıkladı: “Artık Gösteriyi Bitirme Zamanı Geldi”