Cassel Çifti Yerli Fantastik Edebiyata “Çırak’ın Seçimi”yle Giriş Yapıyor

Nil Tibet Cassel ve Sena Cassel’ın birlikte yazdığı “İkiz Taçların Efsanesi” adlı fantastik serinin ilk kitabı Çırak’ın Seçimi, Ayzıt Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

İçinde mistik ve mitolojik olaylar barındıran, büyülerin havada uçuştuğui İkiz Taçların Efsanesi serisinin ilk kitabı Çırak’ın Seçimi, Herosville’in gençlerinin tüm dünyanın kendilerinden sakladığı gerçekleri öğrenmek için çıktıkları yolu anlatıyor.

Bazılarımız için seçim yapmak dünyanın en zor işidir. Ancak kaderi zorluklarla donatılmış olan Lonicera için seçim yapmak birçoğumuzdan daha zor. Özellikle yapacağı seçim dünyanın geleceğini şekillendiriyorsa…

Sena Cassel ve Nil Tibet Cassel çifti, çeşitli mitolojilerden kaynak alarak oluşturdukları Saklı Mitoloji adlı kurgularıyla bizleri büyülü bir maceraya davet ediyor. Yolculuğun ilk adımında ise mitolojinin tanrısal varlıkları olan yıldız çocukları; yani büyücüler var.

İkiz Taçların Efsanesi serisinde Lonicera Flavius’un maceralarla dolu hayatına konuk oluyoruz. Büyük bir savaş, Atlantis, büyücüler ve bir çırak… Serinin giriş kitabı olan Çırakın Seçimi raflardaki yerini aldı bile.

Çırak’ın Seçimi Kitabının Tanıtım Metni Şöyle:

Çırak'ın SeçimiHerosville’in gençleri, neredeyse bütün dünyanın duymuş olduğu, ancak kendilerinden saklanan gerçekleri, ailelerinin kahramanlık hikâyelerini öğrenebilmek için boylarını oldukça aşan bir işe kalkışmışlardı. Tabi ki de iş, ceza almaya her zaman hazır olan cesur Caelum’a bırakılmıştı.

Caelum, Bay Oswald’dan öğrenmiş olduğu karmaşık büyüyü, kahramanlardan biri olan Lonicera teyzesine uyguladığı vakit beklemediği bir gerçekle karşılaştı. Lonicera’nın beyninde dolaşan büyü dalgası sadece kahramanlık hikâyelerini değil, onun bütün hayatını saniye saniye Caelum’un beynine aktarmaya başlamıştı.

Saklı gerçekler Caelum’un zihninde tekrardan yaşam bulurken, köyün geriye kalan gençleri İkiz Taçların Efsanesi hakkında bir şeyler öğrenebilmek için Caelum’un bembeyaz olmuş gözlerine odaklanmışlardı.

Sade diliyle sizi yormayan, yer yer güldüren ve büyücülük, gizli örgütler, politik yozlaşma gibi karanlık yönleriyle de heyecanlı bir maceranın kapılarını aralayan bir eserle karşı karşıyayız.

Ayzıt Yayınevi tarafından basılan eser 576 sayfadan oluşuyor. İkiz Taçların Efsanesi’nin ilk kitabı Çırak’ın Seçimi’ne internetteki kitap satış noktalarından ve fiziksel kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

GÖZ ATIN  Alper Canıgüz'ün Yeni Romanı "Kan ve Gül" Çok Yakında Bizlerle!

Yazarlar Nil Tibet Cassel ve Sena Cassel’ı bu ilk kitapları için tebrik ediyoruz.

Çırak’ın Seçimi hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz!

* * *

* Tolkien’den Önce Fantastik Edebiyat

* Dosya: “Fantastik Edebiyattaki Dev Örümcekler”

Son Savaş
Konak'ın eski sokaklarında eski bir hastanede doğdu. Çocukluğu oyunlarla, televizyonla geçti. Neslindeki herkes gibi pokemona bayıldı. Ortaokulda Death Note'la tanıştı, hastası oldu. Darren Shan Serisi ve Wardstone Günlükleri hayatının 5-6 senesini yedi. Kısa bir süre bir fan sitesi için Ragnar Sagası çevirdi. Gremots'ta altyazı çevirmenliği yaptı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde gazetecilik okumaya bir yandan da yapmaya çalışıyor.

Cassel Çifti Yerli Fantastik Edebiyata “Çırak’ın Seçimi”yle Giriş Yapıyor için 1 yorum

  1. Kapak güzel ama batı fantastiğine bu kadar da öykünülmez canım!. Bay Oswald var Lonicera var. Avrupai isimlerle yazacaksak yerli edebiyat yapıyoruz diyebilir miyiz.


Cassel Çifti Yerli Fantastik Edebiyata “Çırak’ın Seçimi”yle Giriş Yapıyor

Nil Tibet Cassel ve Sena Cassel’ın birlikte yazdığı “İkiz Taçların Efsanesi” adlı fantastik serinin ilk kitabı Çırak’ın Seçimi, Ayzıt Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Başa dönün