in

İlhamını Türk Destanlarından Alan Yeni Bir Fantastik Seri: Bitmeyen Yazıt

Alter Güneş’in Türk mitolojisinden ve Anadolu efsanelerinden ilham alarak yazdığı “Bitmeyen Yazıt” serisinin ilk kitabı okurlarla buluştu.

Bitmeyen Yazıt Serisi #1: Bin Yıl Savaşları - Alter Güneş

Alter Güneş tarafından kaleme alınan Bitmeyen Yazıt Serisi’nin ilk kitabı Bin Yıl Savaşları çoktan raflardaki yerini aldı.

Bitmeyen Yazıt Serisi, yerli konuları ve temaları ön plana çıkararak ülkemizde güçlü bir şekilde yükselmeye devam eden fantastik kültüre önemli bir katkı sağlıyor. Anadolu topraklarında hüküm sürmüş uygarlıkların mitolojilerini ve Türk destanlarını yazarının hayal gücüyle harmanlayan seri, kültürümüzde zaten var olan fantastik esintileri sürükleyici bir macerayla harmanlayarak okurlarına taşıyor.

Karina Yayınevi tarafından yayımlanan Bin Yıl Savaşları’nın tanıtım bülteni ise şu şekilde:

Bitmeyen Yazıt Serisi #1: Bin Yıl Savaşları – Alter Güneş | Arka Kapak Tanıtımı

“Karanlığın bitip güneş ışığının mağaranın girişini aydınlattığı yere emekleyerek geldi. Yaşlı adama ve yanındakine baktı. Ayağa kalktı. İki adım daha atıp durdu. Mağaranın karanlığından, kanlar içinde bir bebek çıkmıştı. Bir bebek çıkmıştı…”

Bitmeyen Yazıt-Bin Yıl Savaşları, türünün en ilgi uyandıran kitaplarından biri olmaya aday olarak çıkıyor okurun karşısına. Mitolojik öğelerden de beslenerek güçlü bir temel üzerinde yükselen kitap, okuru müthiş bir maceranın içine çeken fantastik bir kurgu. Alter Güneş, güçlü kalemiyle, serinin bu ilk kitabında, hem fantastik kurgu sever okurlar için eşsiz bir hikâye ortaya koyuyor hem de birbirinden ilginç karakterleriyle okura macera dolu bir dünyanın kapılarını aralıyor. Kitabın son sayfasını çevirdiğinizde veda etmekte zorlanacağınız bir dünya bu…

“O ulustan bir çocuk, 
Göğsünde ejderha lekesi ile doğacak. 
Doğar doğmaz ayağa kalkacak. 
Ata Mağarasının karanlığından, 
Kendi adımlarıyla çıkacak”

Kitapçılardan ve internet üzerinden edinebileceğiniz Bin Yıl Savaşları’nın devam kitabı ise şu an yazılmakta. Seri hakkında daha detaylı bilgiye ve ek hikâyelere ise buradan ulaşabilirsiniz. Özellikle de yerli motiflerle oluşturulmuş fantastik eserlerin edebiyatımızda giderek daha sağlam bir yer edinmesini mutlulukla takip ediyoruz!

Beyza Taşdelen

1996 yılının Ekim ayında İstanbul’da doğdum. Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde başladığım eğitim hayatımı Galatasaray üniversitesi Karşılaştırmalı Dilbilim bölümünde sürdürmekteyim. Fantastikle Harry Potter sayesinde tanışıp, okuma sevgisi kazanmış çocuklardanım. Aktif olarak Kayıp Rıhtım’da yer almaya ve irili ufaklı yazılar yazmaya devam ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karadeniz Kitap Fuarı Başladı

Kör Suikastçı Margaret Atwood

Kör Suikastçı Yeniden Raflarda