in

İlk İmparatorluğun Efsaneleri, Kılıçlar Çağı ile Devam Ediyor

Michael J. Sullivan’ın yazdığı İlk İmparatorluğun Efsaneleri serisinin merakla beklenen ikinci kitabı “Kılıçlar Çağı”, raflardaki yerini aldı.

Kılıçlar Çağı
- Reklam -
- Reklam -

Michael J. Sullivan tarafından kaleme alınan ve ilki 2019 yılında çıkan İlk İmparatorluğun Efsaneleri, serinin ikinci kitabı Kılıçlar Çağı (Age of Swords) ile maceraya devam ediyor. Tıpkı Hugh Howey’de olduğu gibi önce e-kitap olarak yayına başlayan ve ardından çok ünlenince basılı olarak çıkan Destanlar Çağı, Riyria Revelations ve Riyria Chronicles adlı serilerin çok öncesini konu alıyordu. İşte bu serinin devamı da İthaki Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Kılıçlar Çağı | Arka Kapak Yazısı

Kılıçlar Çağı - İlk İmparatorluğun EfsaneleriMichael J. Sullivan’ın Destanlar Çağı ile başlayan epik serisi Kılıçlar Çağı’yla devam ediyor.

İnsanların bugüne dek tanrı sandıkları Fhreylerden ikisi insanların elinde can vermişti. Fhreyler ve insanlar arasındaki yüzyıllardır süregelen denge de böylece bozulmuştu.

- Reklam -

Şimdiyse Fhreyler bir baş ağrısı olarak gördükleri insanları ortadan kaldırmak için planlar yaparken, insanların da çok yakın zamana kadar tanrı olarak gördükleri, teknolojik olarak çok gelişmiş ve aynı zamanda Sanat denilen bir büyü yeteneğine sahip bir ırkla savaşa girmekten başka çareleri kalmamıştı.

Birkaç önemli figür bu savaşta önemli rol oynayacaktı: Tanrı Katili olarak bilinen, Dureya halkından hayatta kalan son kişi Raithe, eski reislerinin ölümünden sonra halkının başına geçmiş olan Persephone, genç kâhin Suri ve Fhreyler tarafından Hain olarak yaftalanan büyücü Arion.

- Reklam -

Savaş davulları çalınıyor. Kılıçlar Çağı başlamak üzere.
Çevirmenliğini ilk kitapta da olduğu gibi Cihan Karamancı’nın üstlendiği 496 sayfadan oluşan eserin editörlüğü Emre Aygün’e, yayıma hazırlığı Setenay Karaçay’a, kapak illüstrasyonu Marc Simonetti’ye ve kapak tasarımı da Hamdi Akçay’a ait.

Kitabın ilk sayfalarını içeren ÖN OKUMAsına da buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Son olarak sitemizde daha önce hazırladığımız Destanlar Çağı: Tanrıların Çağı Sona Erdi başlıklı ilk kitap incelemesine göz atabilirsiniz.

Serinin ilk kitabını okumuş muydunuz? Okuduysanız nasıl buldunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Tekinsiz Kurmacanın Çağdaş Yazarlarından Thomas Ligotti’den “Hayalperest Ölünün Şarkıları”

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Blackheart Blackheart dedi ki:

    Riyria Revelations ve Riyria Chronicles adlı seriler neden basılmıyor?

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Iron Man, Marvel Sinematik Evreni'ne Geri mi Dönüyor?

Iron Man, Marvel Sinematik Evreni’ne Geri mi Dönüyor?

Çin Sinema Corona Virüsü Koronavirüs

Corona Virüsü Nedeniyle Çin’de Kapanan Sinemalar Yeniden Açılıyor