in

İBB Yayınları’ndan İstanbul Temalı Bilimkurgu Öykü Antolojisi

İBB Yayınları, İstanbul Öyküleri dizisine Bilimkurgu alt başlıklı yeni bir kitapla devam ediyor. Antolojinin çizimlerini Selçuk Ören gerçekleştiriyor.

İstanbul Öyküleri 3: Bilimkurgu
- Reklam -
- Reklam -

İBB Yayınları, İstanbul Öyküleri dizisi ile okurlarla buluşmayı sürdürüyor. Yayınevinin yeni antolojisi bilimkurgu türünde kaleme alınmış öyküleri bir araya getiriyor. Kitabın kapak ve iç çizimleri ise Selçuk Ören imzasını taşıyor.

İBB Yayınları ilkini Ekim 2020’de, ikincisini Ağustos 2021’de yayımladığı ciltli İstanbul Öyküleri serisine yeni bir çalışmayla devam ediyor. Yayınevi bu defa odağına bilimkurgu türünü alıyor.

Ahmet Bozkurt editörlüğünde hazırlanan kitapta toplamda 10 yazar bulunuyor. Öyküleriyle antolojiye katkıda bulunan isimler şu şekilde:

- Reklam -

Ademhan Esen, Ayşe Acar, Barış Müstecaplıoğlu, Can Kantarcı, İsmail Yiğit, Levent Şenyürek, Nihal Engin Vrana, Sabri Gürses, Uğur Batı ve Yudum İşbecer.

İstanbul Öyküleri 3: Bilimkurgu – Kolektif | Arka Kapak Tanıtımı

İstanbul Öyküleri 3: Bilimkurgu

Bilimkurguda alegoriler, ütopyalar, hayal edilmiş alternatif evrenler, kıyamet anlatıları, tuhaf yolculuklar, parodiler ve teknolojik-sosyolojik değişimin örgütlediği her türden sürecin dramatize edildiği bir kurgu dünyası mevcuttur.

Bilimkurgu geleceğe yönelik tekno-bilimsel spekülasyonlara dayanır. Yenilikçidir, hayalcidir ve tüm teknik-bilimsel gelişmelerin de önündedir. Her zaman bir adım önde olma zorunluluğu vardır.

- Reklam -

İstanbul için yazılan öykü kitapları serimizde bu defa bilimkurgu türünde kaleme alınmış birbirinden güzel on öyküyle okurlarımıza yeniden “merhaba” diyoruz.

İstanbul’un içinden öykü geçmeye devam ediyor…

Toplamda 440 sayfa ve ciltli olarak basılan eserin editörlüğü Ahmet Bozkurt’a ait. Selçuk Ören, çalışmada hem öyküler için illüstrasyonlar çiziyor hem de kapak görselini üstleniyor. Kitap Temmuz 2022 itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

İBB Yayınları’nın İstanbul Öyküleri dizisini nasıl buluyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for yunusemre yunusemre dedi ki:

    Mansur Yavaş suyu ucuzlatti kıskançlık yok bizde :slightly_smiling_face:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

james webb uzay teleskobu ilk fotoğraflar

James Webb Uzay Teleskobu’ndan İlk Fotoğraflar: “Evrenin Şimdiye Kadarki En Net Görüntüleri”

ölülerin dövmeleri hatıra

Ürperten Cenaze Uygulaması: Ölülerin Dövmelerini Çerçeveletip Yakınlarına Veriyorlar