in ,

İtirazım Var Devam Ediyor: Onur Ünlü’den Hesabım Var Romanı

Onur Ünlü, İtirazım Var filminin devamını roman olarak yazdı. Hafiye Selman Bulut’un macerası “Hesabım Var” ile sürüyor.

İtirazım Var Onur Ünlü Hesabım Var
- Reklam -
- Reklam -

Yerli sinemada yaptığı farklı işlerle her zaman dikkatleri çekmeyi başarmış isimlerden olan Onur Ünlü, İtirazım Var filminin devamını roman olarak kaleme aldı. Hafiye Selman Bulut’un macerası “Hesabım Var” ile kitap raflarına geliyor.

Edebiyat dünyasında Ah Muhsin Ünlü mahlası ile şiirleri ile tanıdığımız Ünlü, sinema kariyerine de 2006’da Haluk Bilginer’li Polis filmi ile başlamıştı. Çocuk, Güneşin Oğlu, Beş Şehir, Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikâyesi, Sen Aydınlatırsın Geceyi ve İtirazım Var gibi filmlerle farklı bir rotada yol alan Onur Ünlü, televizyon dünyasında da unutulmaz işlere imza attı.

Dizi senaristliğine Deli Yürek ve İstanbul Şahidimdir gibi yapımlarla başlayan Ünlü popüler televizyon yapımı Leyla ile Mecnun dizisinin de yönetmenlerinden.

- Reklam -

İtirazım Var Macerası Onur Ünlü’nün Hesabım Var Romanı ile Devam Ediyor

Onur Ünlü, 2014 yılında İtirazım Var filmi ile 33. İstanbul Film Festivali En İyi Yönetmen Ödülü’nü kucaklarken yapımın başrolü Serkan Keskin de aynı festivalde En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü almıştı.

Ünlü’nün yazıp yönettiği İtirazım Var, Selman Bulut adlı bir imamın camisinde gerçekleşen cinayet sonrası olayı araştırmasını konu alıyor.

İtirazım Var Serkan Keskin

Hazal Kaya, Öner Erkan, Büşra Pekin, Osman Sonant, Umut Kurt, Özgür Çevik, Serdar Orçin, Güler Ökten, Mustafa Kırantepe, Sırrı Süreyya Önder ve Tansu Biçer gibi oyuncuların yer aldığı yapım polisiye ve komedi türlerini bir araya getiriyor.

Şimdi ise Selman Bulut, Hesabım Var ile filmde bıraktığı maceralarına edebiyat dünyasında devam ediyor.

- Reklam -

Onur Ünlü – Hesabım Var | Arka Kapak Tanıtımı

Onur Ünlü’nün özgün hafiyesi Selman Bulut’un maceraları sürüyor. “İtirazım Var”ın hikâyesi kaldığı yerden “Hesabım Var” ile devam ediyor!..

Selman Bulut, kısa bir zaman önce, puslu bir şubat günü, Selimiye sırtlarındaki yarı-görkemli camisinde işlenen ve şeytani bir şekilde üzerine yıkılan karanlık bir tefeci cinayetini, cümle namlı dedektife nazire yaparcasına, kendi başına çözmüştür. Ne var ki katil, müstakbel damadıdır. Bu travmayı atlatamayan güzeller güzeli kızını, Zeynebini, ciğeri yana yana bir akıl hastanesine teslim etmeye mecbur kalan Selman Bulut, imamlıktan zorunlu istifasının ardından, eski müezzini, daha eski evlatlığı ve her daim yoldaşı Efrahim’le birlikte, Laleli’de bir pavyonda çalışmaya başlar.

Bir zamanların namlı boksörü Selman Bulut, yaşamak uğraşının kaderin eline bırakılmayacak kadar ciddi bir mesele olduğunun bilinciyle, emektar bağlaması Muhsin’in tellerine tutunarak, huzurlu bir hayat kurmaya çalışmaktadır. Ama nafile! Yine çirkin ve karanlık cinayetlerin ortasına savrulan, eski imam, nevzuhur dedektif ve taze âşık Selman Bulut olacaktır.
Cesetler, sırlar, seccadeler, kuyular, selfiler, şarkıcılar, yokluklar, izmaritler, polisler, kroşeler, kanlı yaralar, büyük cennet yangınları ve hakikatin kadife örtüsü aşkına!

İtirazım Var’dan devamla Hesabım Var!
Hesabım Var - Onur Ünlü

Alfa Kitap etiketi ile yayımlanan roman 352 sayfadan oluşuyor. “Hesabım Var: Bir Selman Bulut Polisiyesi” Temmuz 2020 itibarıyla raflardaki yerini alıyor.

Onur Ünlü geçen yaz ilk romanı Kızçocuğu ile okurun karşısına çıkmıştı.

Peki siz İtirazım Var filmini izlemiş miydiniz? Onur Ünlü’nün Selman Bulut için bir devam macerası yazmasına nasıl yaklaşıyorsunuz? Düşüncelerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.


* Kızçocuğu – Onur Ünlü: Sanırım Bir İntikam Öyküsüydü

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Cengiz Han Ordusu Kış Kampı

Cengiz Han ve Ordusunun Kışın Kullandığı Kamp Bulundu

Tesla Filmi Fragmanı Nikola Tesla

Tesla Filmi Fragman: Nikola Tesla ve Thomas Edison’ın Mücadelesi Film Oldu