in

Harry Potter’ın Yazarından Yeni Çocuk Kitabı: “Noel Domuçu ile Jack’in Müthiş Maceraları”

J.K. Rowling yeni bir çocuk kitabı ile raflardaki yerini alıyor. “Noel Domuçu ile Jack’in Müthiş Maceraları” yayımlandı.

Noel Domuçu ile Jack’in Müthiş Maceraları – J.K. Rowling
- Reklam -
- Reklam -

J.K. Rowling yeni bir kitap ile okurların karşısına çıkıyor. Noel Domuçu ile Jack’in Müthiş Maceraları kitabı, Yapı Kredi Yayınları etiketiyle raflardaki yerini alıyor.

Dünya çapında çoksatar olmuş serisi Harry Potter ile tanınan J.K. Rowling, seri dışında bugüne kadar Boş Koltuk adlı bir polisiye ve Robert Galbraith takma adıyla kaleme aldığı Cormoran Strike serisi ile biliniyor.

Son dönemlerde yine Büyücülük Dünyası’nda geçen Fantastik Canavarlar‘ın üçüncü filminin senaryosu ile meşgul olsa da, Rowling okurlarını unutmuş gibi görünmüyor. Yazar, geçen sene yayımladığı çocuk masalı Ickabog‘un ardından bu yıl da bir başka masalı tozlu raflarından çıkartmayı başarıyor.

- Reklam -

Orijinal adı The Christmas Pig olan kitap, Jack adlı küçük bir çocuğun kaybolan oyuncağının peşinden Kaybolanlar Diyarı’na doğru yolculuğunu konu alıyor. Esere ayrıca Jim Field’ın illüstrasyonları eşlik ediyor.

Noel Domuçu ile Jack’in Müthiş Maceraları – J.K. Rowling | Arka Kapak Tanıtımı

Noel Domuçu ile Jack’in Müthiş Maceraları – J.K. Rowling

Kaybolan şeylerin gittiği bir yer hayal edin,
Sevginin nesneleri hayata döndürdüğü bir yer,
Ve kaybolanların her an bulunabildiği bir yer…
Cesur bir çocuk ve oyuncağı her şeyi değiştirmek üzere…

Dünyanın en iyi hikâyecilerinden birinin kaleminden, bir çocuğun en sevdiği oyuncağını bulmak için ne kadar ileri gidebileceğine dair, içinizi ısıtacak bu sürükleyici maceraya ünlü illüstratör Jim Field göz alıcı resimleriyle eşlik ediyor. “Noel Domuçu ile Jack’in Müthiş Maceraları” ailedeki herkesin çok seveceği bir klasik olmaya aday.

Jack çocukluk oyuncağı Domuç’u çok sever. Jack’in iyi gününde de kötü gününde de Dom hep onun yanında olmuştur. Ta ki bir Noel arifesine dek: Ne yazık ki korkunç bir şey olmuş ve Dom kaybolmuştur.

- Reklam -

Ama Noel arifesi mucizelerin gerçekleşip kaybolan umutların geri döndüğü, her şeyin canlanabildiği bir gecedir – oyuncakların bile.

Böylelikle Jack ile Noel Domuçu (Dom’un yerine alınan sinir bozucu yedek oyuncak) sihirli Kaybolanlar Diyarı’nda nefes kesici bir yolculuğa çıkarlar. Konuşan Beslenme Çantası’nın, cesur bir Pusula’nın ve Umut adındaki kanatlı bir dostun yardımıyla, hep beraber Jack’in en yakın arkadaşını, oyuncakları hapır hupur yiyen korkunç Kaybeden’in elinden kurtarmak için yola koyulurlar…

Toplamda 320 sayfa süren maceranın Türkçe tercümesi Hazal Bilgen imzasını taşıyor. Eserin editör koltuğunda Darmin Hadzibegoviç, düzeltmen koltuğunda ise Filiz Özkan oturuyor. Kitap geçen haftalarda raflardaki yerini almaya başladı.

Siz J.K. Rowling imzalı eserler hakkında ne düşünüyorsunuz? Noel Domuçu ile Jack’in Müthiş Maceraları kitabını okuma fırsatı buldunuz mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi kapatıldı iddiası

Boğaziçi Üniversitesi Yayınevi Rektörlük Tarafından Kapatıldı İddiası

The Matrix 4 yorum

The Matrix Resurrections Orijinal Üçlemeden Daha Komik Olacak