13. Gerçeklik Serisinin İlk Kitabı “Gizemli Mektuplar Güncesi” Raflarda

Labirent (Maze Runner) serisinin yazarının yeni serisi 13. Gerçeklik, ilk kitabı "Gizemli Mektuplar Güncesi," Pegasus Yayınları okurlarla buluştu.

Labirent (Maze Runner) ve Hayat Oyunu gibi serilerden tanıdığımız 1972 doğumlu Amerikalı yazar James Dashner’ın 13. Gerçeklik Serisinin ilk kitabı olan Gizemli Mektuplar Güncesi de Pegasus Yayınları etiketiyle bizlerle buluşuyor.

Tıpkı Labirent gibi, fantazya ve bilimkurgu öğeleri içeren kitap, Atticus Higginbottom (kısaca Tick) ve arkadaşlarının gerçekliği tehdit edecek olayların meydana gelmeye başladığını söyleyen gizemli bir mektup almalarıyla başlıyor ve mektubu gönderen E.G. isimli yabancının yardımıyla bu olayları çözmek için atıldıkları macerayı konu alıyor.

Kitabın tanıtım bülteni ise şu şekilde:

“BİLMECELİ MEKTUPLAR GİZEMLİ BİR GERÇEKLİĞİN KAPILARINI ARALIYOR…
Ya önemli sonuçlar doğuracak her kararınız yeni bir alternatif gerçeklik yaratıyorsa? Ya bu gerçeklikler tehlikedeyse ve onları kurtarmak size düştüyse?

On üç yaşındaki Atticus Higginbottom, kısaca Tick, posta kutusunda tuhaf bir mektup belirene kadar sıradan bir hayat süren, sıradan bir çocuktur. Alaska’dan yollanan, “E. G.” imzalı bu mektupta gerçekliği yok edebilecek tehlikeli, belki de ölümcül olayların gerçekleşmeye başladığı yazmaktadır. E. G. Tick’e belirli bir zamanda, belirli bir yerde söyleyeceği, belirli kelimeleri bulması için on iki ipucu göndereceğini iletir.

Tick, kendisine yollanan ipuçlarını takip edecek cesareti bulabilecek ve zaman tükenmeden bilmeceyi çözebilecek mi?

Serinin ilk kitabı macera, eğlence ve şifrelerle dolu. Tehlike kapıda. Tick ve arkadaşlarına gerçeklikler arası yolculuklarında eşlik etmeye hazır mısın?”

Gizem Yeşildal’ın dilimize aktardığı 384 sayfalık eser raflardaki yerini aldı.

Herkese keyifli okumalar diliyoruz.

GÖZ ATIN  Fantastik Casusluk Romanı "Düşgezer" Raflarda
Bir sürpriz yumurtanın içinde, 1994 yılında, İstanbul'da düşmüşüm annemin karnına. Mesela ağlamamışım doğduktan sonra. Tabii sonradan arayı kapattım. Şu anda Tekirdağ, Namık Kemal Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Anime, dizi ve film izlemeyi çok severim. Okumayı da. Arada kendimi oyun oynamaya kaptırdığım da olmuyor değil. En çok da büyünce yazar olmak istiyorum.

13. Gerçeklik Serisinin İlk Kitabı “Gizemli Mektuplar Güncesi” Raflarda

Labirent (Maze Runner) serisinin yazarının yeni serisi 13. Gerçeklik, ilk kitabı “Gizemli Mektuplar Güncesi,” Pegasus Yayınları okurlarla buluştu.

Başa dönün