in

Jeffrey Moore’un Tükeniş Kulübü Raflarda

Sinestezya romanıyla tanıştığımız ödüllü yazar Jeffrey Moore’un “Tükeniş Kulübü” adlı gerilim yüklü yeni kitabı bizlerle.

Daha önce Sinestezya adlı romanıyla tanıyıp sevdiğimiz ve ülkemizde bir hayli ses getiren, Commonwealth ödüllü Kanadalı yazar Jeffrey Moore’un bir başka kitabı daha raflardaki yerini aldı. Yazarın 2010 yılında yayınlanmış, orijinal ismi The Extinction Club olan kitabı, April Yayıncılık tarafından Tükeniş Kulübü adıyla okuyucularla buluşuyor. Çocuk kaçırmadan dolandırmaya kadar birçok suça karışmış Nile Nightingale’in yolu, hayatını düzeltmek için yerleştiği Quebec’te bir çuvalda bulduğu on dört yaşındaki çocukla kesişir ve macera başlar.

Kitabın arka kapak yazısıysa şöyle:

Dünya aslında bu işte.
Kocaman bir tükeniş mekanı, öldükten sonra üye olunan bir tükeniş kulübü.”

Laurentia ormanlarında hava, su ve toprak buz tutmuş.

Yalnızca ateş canlı. İntikam için yanıyor.

Sonsuz hata yapma kapasitesiyle tanınan mirasyedi Nile Nightingale.

Geçmişinde biriktirdiği ne çok şey var! Fiyaskoyla sonuçlanan bir aşk hikayesi. Çocuk kaçırma. Trafik cezaları, dolandırma. Ve bir türlü bırakamadığı içki… Alkol bağımlılığından kurtulmak, hayatını temize çekmek için Quebec yakınlarında bir kasabaya yerleşti. Terk edilmiş kilisenin yakınlarında bulduğu çuvalla hayatı değişmek üzere.

Henüz yalnızca on dört yaşında. O da geçmişine fena olaylar sığdırmadı.

Evde eğitilmiş bir dâhi Celeste. Tek akrabası müthiş bir matematikçi olan büyükannesiydi. Artık o da yanında değil. Bir gece dövüldü, bir çuvala konuldu, bataklığa atıldı.

İki yaralı ruhun yolları Tanrı’nın bile unuttuğu kasabada kesişiyor. Tükeniş Kulübü’nün doğal üyeleri için yeni bir hayat başlıyor. Soluk soluğa yaşanacak hesaplaşmanın arifesindeyiz. Kanada’dan Çin’e uzanan yasa dışı avcılığın, uluslararası bir çetenin gazabının, birbirini iyileştirmek kaderinde olanların hikayesi bu.

Kült roman Sinestezya’nın yazarı, Commonwealth ödüllü Jeffrey Moore’dan gerçek olaylardan esinlenerek yazılmış heyecan ve gerilim yüklü, derinlikli bir macera.

Romanın çevirisi çok yakından tanıdığımız bir isme, Algan Sezgintüredi’ye ait. Eğer siz de bu maceraya ortak olmak isterseniz, Tükeniş Kulübü raflarda sizi bekliyor.

Oyla!

Cem Altınışık

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Poe ve Londra Canavarı Raflarda

Yusuf Atılgan Tüm Kitaplarıyla Can Yayınları’na Geçti!