Josh Malerman Rüzgârı “Teftiş” ile Esmeye Devam Ediyor

Kafes'in yazarı Josh Malerman'ın yeni kitabı "Teftiş," yakında İthaki Yayınları aracılığıyla yakında raflardaki yerini alacak.

Josh Malerman yazmaya, İthaki Yayınları’ysa yayımlamaya dur durak demeden devam ediyor. Yazar son kitabı Teftiş ile yakında yeniden bizlerle olacak.

Netflix’in sonradan filme uyarladığı, çoksatan Kafes kitabıyla birlikte büyük bir ivme yakalayan ünlü kalem, gizem-gerilim türündeki eserlerine Teftiş ile bir yenisini daha ekliyor. Eser iki farklı esrarengiz okula giden iki ayrı çocuğu ele alıyor. Yazar okullarındaki gizemi çözmek için kolları sıvayan bu iki karakterle okurlarını hem sorgulatırken hem de gereceğe benziyor.

Kitabın tanıtım yazısı aşağıda:

“Daha önce hiçbir oğlan Teftiş’te başarısız olmamıştı.”

J, dünyanın geri kalanından soyutlanmış, ormanın derinliklerinde bir okula gidiyordu.

Okulun toplam yirmi altı öğrencisinden biriydi. Bu okulun tüm öğrencileri oğlan çocuklarından oluşuyordu ve okulun gizemli kurucusunu baba olarak biliyorlardı. Sanat, bilim ve atletizmin yanı sıra hayatlarının tümünü kaplayan ve bildikleri tek gerçeklik olan okulla ilgili eğitim alıyorlardı.

Fakat J, babanın bilinmesini istemediği başka gerçekler olduğundan şüphelenmeye ve bunlarla ilgili sorular sormaya başlamıştı. Bu yerin gerçek amacı neydi? Öğrenciler neden buradan ayrılamıyordu? Babaları onlardan ne tür sırlar saklıyordu?

Bu sırada, ormanın diğer tarafında, tıpkı J’ninki gibi bir okulda, K adındaki bir kız da benzer soruları sormaya başlamıştı. J, hayatında daha önce hiç kız görmemişti. K, hayatında daha önce hiç oğlan görmemişti. İkisi de bu tuhaf okullardaki sırları araştırırken çok daha gizemli bir şey keşfedeceklerdi: Birbirlerini.

440 sayfadan oluşan Teftiş’in çevirmeni, Malerman’ın diğer kitaplarında olduğu gibi yine Aslı Dağlı. Şu an ön siparişte olan romanı, 12 Nisan tarihinden itibaren temin edebilirsiniz.

GÖZ ATIN  Tılsım-ı Kudret: Lanetlerle Örülü Gizem Yolculuğu

Son Savaş
Konak'ın eski sokaklarında eski bir hastanede doğdu. Çocukluğu oyunlarla, televizyonla geçti. Neslindeki herkes gibi pokemona bayıldı. Ortaokulda Death Note'la tanıştı, hastası oldu. Darren Shan Serisi ve Wardstone Günlükleri hayatının 5-6 senesini yedi. Kısa bir süre bir fan sitesi için Ragnar Sagası çevirdi. Gremots'ta altyazı çevirmenliği yaptı. Şu sıralar İstanbul Üniversitesi'nde gazetecilik okumaya bir yandan da yapmaya çalışıyor.

Josh Malerman Rüzgârı “Teftiş” ile Esmeye Devam Ediyor için 5 yorum

  1. alper dedi ki:

    Kitabı okuyalı 3-5 gün oldu. Ara ara özellikle ilk bölümlerde ve hikayede belirsizlikler anlaşıldıkça kendimi Silo serisini okuyor gibi hissettim.

    Çok çarpıcı, özgün bir kurgu diyemem ama okumayı düşünenler okumaktan pişman olmayacaklar, akıcı ve meraklandırıcı bir akışı var hikayenin.


Josh Malerman Rüzgârı “Teftiş” ile Esmeye Devam Ediyor

Kafes’in yazarı Josh Malerman’ın yeni kitabı “Teftiş,” yakında İthaki Yayınları aracılığıyla yakında raflardaki yerini alacak.

Başa dönün