in ,

Karanlık Bir Gecede Sessiz Evimden Çıktım – Peter Handke | Haftanın Kitabı #243

Haftanın Kitabı köşesinde bu hafta, okuru düşsel bir dünyada gerçeküstü bir serüvene davet eden Peter Handke imzalı “Karanlık Bir Gecede Sessiz Evimden Çıktım” romanı var.

Karanlık Bir Gecede Sessiz Evimden Çıktım - Peter Handke | Haftanın Kitabı #243

Karanlık Bir Gecede Sessiz Evimden Çıktım | Künye

Yazar: Peter Handke
Çevirmen: İlknur Özdemir
Orijinal Adı: In Einer Dunklen Nacht Ging Ich Aus Meinem Stillen Haus
Yayınevi: Sia Kitap
Sayfa sayısı: 164
Çıkış Tarihi: Ekim 2022

* * *

Karanlık Bir Gecede Sessiz Evimden Çıktım – Peter Handke | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Karanlık Bir Gecede Sessiz Evimden Çıktım - Peter Handke

Çağdaş Avusturya edebiyatının en özgün adlarından biri olan Peter Handke, yoğun ve güçlü anlatımıyla okura sanki meydan okur. Karanlık Bir Gecede Sessiz Evimden Çıktım, onun sıra dışı anlatımının bir örneği.

Avusturya’da Salzburg kenti yakınlarında çevresinden soyutlanmış bir yerleşim yeri olan Taxham’ın eczacısı, bir gece evinden çıkar, kasabanın açıldığı bozkırda, tek başına, upuzun bir yolculuğa başlar. Başına yediği bir darbeyle konuşma yeteneğini yitiren eczacı, yolculuğun bir bölümünde yanına katılan iki yol arkadaşı ve yer yer yaşamına giren bir kadın dışında kimseyle iletişim kurmadan düşsel bir dünyada gerçeküstü bir serüven yaşar. Yaşadıklarını, daha sonra, dili çözülünce, bir ‘yazıcı’ya anlatır.

Gerçek ile gerçekdışının ustaca harmanlandığı Karanlık Bir Gecede Sessiz Evimden Çıktım, günümüz insanının yalnızlığını ve iç dünyasını acımasızca gözler önüne sererken, okuru bir aynanın karşısında çıplak bırakıyor. Bir büyük ustanın kaleminden benzersiz betimlemelerle, şaşırtıcı gerçeklerle yüklü bir roman.


Kitap hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

* * *

* Haftanın Kitabı olarak belirlediğimiz tüm eserler için tıklayın.

The Conjuring 4 geliyor

The Conjuring 4 Geliyor: Popüler Korku Serisi Yeni Filmi ile Geri Dönüyor

Black Adam incelemesi

Black Adam İncelemesi: Yeni Bir Anti-Kahraman ile DC Sinematik Evreni’nin Geleceği Şekilleniyor