Katilbot Günlükleri İkinci Cildiyle Devam Ediyor: Yapay Koşullanma

Martha Wells'in bol ödüllü bilimkurgu serisi Katilbot Günlükleri, ikinci kitabı Yapay Koşullanma ile çok yakında raflarda.

Martha Wells‘in Hugo, Locus ve Nebula ödüllü bilimkurgu serisi Katilbot Günlükleri, ikinci cildi Yapay Koşullanma ile bizlerle. İlk kitabı Tüm Sistemler Çöktü ile hem eleştirmenlerden tam puan alan serinin bu cildi de geçtiğimiz hafta bir Locus Ödülü kazanmıştı.

İlk kitapta tanışıp sevdiğimiz dizi müptelası, muzip robotumuz bu yeni ciltte hem maceralarına devam ediyor hem de karanlık geçmişiyle ilgili daha çok şey öğreniyor.

Kitabın arka kapak yazısı şöyle:

Yapay Koşullanma“İnsanların birbirlerine ne yaptıklarına aldırış etmezdim: Tabii a) yapılanları durdurmam veya b) arkalarını temizlemem gerekmediği sürece.”

Locus En İyi Kısa Roman Ödülü Kazananı
Hugo En İyi Kısa Roman Ödülü Adayı
Nebula En İyi Kısa Roman Ödülü Adayı

Karanlık bir geçmişi vardı. Bu geçmişin bir bölümünde de insanları öldürmüştü. Bu olay kendisini o kadar etkilemişti ki kendine “Katilbot” demeye başlamıştı. Ancak bu katliamla ilgili belleğindeki anılar belli belirsizdi ve artık daha fazlasını öğrenmek istiyordu.

Kısaltma adı GAT olan bir Araştırma Taşıyıcısıyla (“G”nin ne anlama geldiğini inanın ki bilmek istemezsiniz) bir olup her şeyin çığırından çıktığı o madencilik tesisine doğru yola çıkmak niyetindeydi.

Keşfedecekleri ise Katilbot’un bakış açısını tamamen değiştirecekti…

“Daha önce hiçbir kitabın ana karakterine böylesine bağlanmamıştım.” – Patrick Rothfuss –

“Katilbot’a bayılıyorum.” – Ann Leckie

Kısa romanın çevirisi geçen kitapta olduğu gibi Cihan Karamancı‘ya ait. 144 sayfadan oluşan Yapay Koşullanma şu anda ön siparişte. 11 Temmuz‘dan itibaren de dağıtıma çıkacak. Darısı devam kitaplarının başına.

Serinin ilk kitabı olan Tüm Sistemler Çöktü ile ilgili incelememizi okumak isterseniz kendisine hemen buradan ulaşabilirsiniz.

GÖZ ATIN  Vathek: Oryantal Rüyanın Ortasına Doğan Kabus
Editör
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Katilbot Günlükleri İkinci Cildiyle Devam Ediyor: Yapay Koşullanma için 3 yorum

  1. Agape dedi ki:

    Az kalmış… :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: Heyecanla bekliyorum. :heart_eyes:


  2. Anita dedi ki:

    Önsiparişi verdim , bende heyecanla bekliyorum.Aldığı ödüller boşuna değilmiş :heart_eyes:


  3. Güzel bir beşleme kazanıyor bilimkurgu külliyatı. Heyecan verici.


Katilbot Günlükleri İkinci Cildiyle Devam Ediyor: Yapay Koşullanma

Martha Wells’in bol ödüllü bilimkurgu serisi Katilbot Günlükleri, ikinci kitabı Yapay Koşullanma ile çok yakında raflarda.

Başa dönün