in

Kızıl İsyan Serisi’nin Dördüncü Kitabı “Demir Altın” Raflarda

Pierce Brown’un sınıf farklılıkları temelinde kurduğu distopyası seriye kaldığı yerden devam ediyor.

demir altin ust
- Reklam -
- Reklam -

1988 doğumlu Amerikalı yazar Pierce Brown, orijinal adı Red Rising Trilogy olan, Kızıl İsyan Serisi’nin ilk kitabı Kızıl Yükseliş ile ülkemizde 2016 yılında kitap ve özellikle fantastik ve bilimkurgu severlerin gönüllerinde taht kurmuştu. Sinema uyarlaması devam eden, çizgi romanı da bulunan kitap, aslında modern hayatlarımızda deneyimlediğimiz sınıfsal çatışmaların farklı bir perspektiften okura sunuyordu. Belli bir kast sistemi üzerine oturtulmuş bu modern bilimkurgu kitabı, yazarına 2014 yılında Goodreads Okur Ödülleri’yle En İyi Çıkış Yapan Yazar Ödülü’nü kazandırmıştı.

Şimdi de geçtiğimiz şubat ayında çıkan Demir Altın, bu kez serinin önceki kitaplarından farklı olarak, aynı yayınevine pek çok kitap kazandıran Tuğçe Kayıtmaz tarafından dilimize kazandırılıyor. Pegasus Yayınları etiketiyle okurlarıyla buluştu!

demir altinİSTEDİĞİN KADAR GÖZLERİNİ DEĞİŞTİR.
YARAMIZI AL. SALTANATIMIZI PARÇALA.
BU, ÖZÜNDE KİM OLDUĞUNU DEĞİŞTİRMEYECEK
DARROW: BİR KÖLE.” ARTIK BİR BABA DEĞİLDİM.
BİR KOCA DEĞİLDİM.
ÖFKE VE NEFRETTEN İBARETTİM.
BEN LYKOS’LU CEHENNEMDALGICI, SAVAŞ LORDU, KÖLE KRALI, KURTARICI VE MARS’IN AZRAİL’İ.
SAVAŞIN ONUNCU, HAYATIMIN OTUZ ÜÇÜNCÜ YILINDA ALTINLARIN SON BÜYÜK SAVAŞ LORDUNUN CANINI ALACAĞIM!
ONUR VE İHANET. ENGEL TANIMAYAN BİR DEVRİM. On yıl önce Darrow, Toplum’un zincirlerini kırabileceğine inandığı devrimin kahramanı olmuştur. Fakat İsyan her şeyi parçalamış, barış ve özgürlük yerine bitmek bilmeyen bir savaş getirmiştir. Şimdi Darrow, uğruna savaştığı her şeyi riske atarak son bir umutsuz göreve çıkmalıdır. Herkesi kurtarabileceğine hâlâ inansa da kendini kurtarması mümkün müdür? Kaderi başka gezegenlerdeki insanların kaderleriyle kesişen Darrow ve etrafındakilerin hayatı geri dönülmez bir şekilde değişecektir…
Küçük bir Kızıl kız, mülteci kampında yaşanan trajediden kaçarak hayalini dahi kuramayacağı bir hayata atılır.
Kederden mahvolmuş eski bir asker, hayatı pahasına, galaksideki en değerli şeyi çalmaya zorlanacaktır.
Darrow’un değiştirdiği dünyanın kaybını sindiremeyen ve küllerinden doğmaya dair hayaller kuran sürgündeki vâris Lysander au Lune, akıl hocası Cassius’la yıldızların arasında hayalleri için doğru zamanı beklemektedir.
Bir evrenin sona erişinin öyküsü Kızıl İsyan’dan sonra Demir Altın’la yeni bir evrenin trajedi ve zaferlerle dolu destanı başlıyor.“Macera, gizem ve insanlığa dair trajik öyküleri sevenler için birebir.”
– Publishers Weekly “Soluksuz okunan, detaylı ve muazzam bir öykü.”
– Kirkus Reviews

- Reklam -

“#1 The New York Times çoksatan yazarı Pierce Brown çarpıcı uzay operasının yeni kitabıyla Kızıl İsyan serisinin çıtasını ve ivmesini yükseltiyor.”
– Entertainment Weekly 

“Yeni kahramanlar ve olayların aldığı farklı yönle Kızıl İsyan’ın dördüncü kitabı yeni bir üçlemenin ilk kitabı.”
– School Library Journal 

Tanıtım bülteni yukarıdaki şekilde olan kitap, Çiçek Eriş‘in editörlüğünden geçerek ciltli ve karton kapaklı olmak üzere, iki farklı edisyon hâlinde ön siparişe açıldı. 4 Aralık tarihinden itibaren tüm kitapçılardaki yerini alacak. Bekleyenlerine şimdiden iyi okumalar diliyoruz…

- Reklam -

Seray Soysal

Okumayı ve yazmayı öğrendiğimden beri bir şeyler yazıyorum. Daha çok da okuyorum. Sosyoloji okuduğum için inceleme alanım bu dünyanın insanları olsa da ilgi alanım başka dünyalar olduğu için artık MSGSÜ Felsefe Bölümü'nde yüksek lisans öğrencisiyim. Bir Bellatrix, Auri kadar olmasa da ben de pek buralardan sayılmam zaten.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for frht45 frht45 dedi ki:

    Bu seri kaç kitap ? 4. Kitap çıktı daha devamı var mı? Yoksa yazılmayı mı bekliyor ?

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

eksen ust

Dönüş Üçlemesinin İkinci Kitabı “Eksen” Yakında Bizlerle

atlantis vebasi ust

Kökenin Gizemi Serisi İkinci Kitabı “Atlantis Vebası”yla Devam Ediyor