in

Kara Çınar’da Sırada “Klasik Korku Öyküleri” Var

Kara Çınar dizisinin dördüncü kitabı “Klasik Korku Öyküleri”, Çınar Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Klasik Korku Öyküleri

Geceyi Yaşa!” sloganıyla yola çıkan ve çeşitli korku, bilimkurgu, polisiye ve doğaüstü edebiyat eserlerini yan yana getirecek olan “Kara Çınar” dizisinin dördüncü kitabı “Klasik Korku Öyküleri”, raflardaki yerini aldı!

Kitapta Lovecraft’tan Gilman’a, Crawford’dan Morrison’a kadar korku alanında eser vermiş birçok usta bulunuyor.

Klasik Korku Öyküleri – Arka Kapak Tanıtımı

Klasik Korku ÖyküleriKlasik Korku Öyküleri’nde insana dair dehşet, uygarlığın huzursuzlukları, evin ve ailenin tekinsizliği, ölüm ve bilinmeyenle kurduğumuz ilişkinin kopma noktaları birleşiyor. Klasik korku öyküsünün “edebiyat” hüviyeti kazanmasında pay sahibi olan bu karanlık metinler, usta yazarların zihinlerinden fırlamış kâbuslarla dolu bir geçit töreni sergiliyor.

Charlotte Perkins Gilman’ın feminist-gotik öyküsü “Sarı Duvar Kâğıdı”, Mary E. Wilkins Freeman’ın önemli eseri “Luella Miller”, hayalet öykülerinin üstadı M. R. James’ten “Mezzotint”, Ambrose Bierce’ın erken dönem eko-gotik eseri “Evdeki Asma”, Perceval Landon’ın unutulmaz hortlak öyküsü “Thurnley Manastırı”, F. Marion Crawford’ın korkunç “Çığlık Atan Kurukafa”sı, Arthur Morrison’ın tekinsiz mücevheri “Üst Kattaki Şey”, E. F. Benson’ın düşsel ve gotik şaheseri “Kuledeki Oda”, H. P. Lovecraft’ın, korku edebiyatı tarihinde dönüm noktası olarak kabul edilen, Cthulhu mitosunun nüvesinin ortaya çıktığı “Dagon” öyküsü bu derlemede bir araya geliyor.

Kitabın içindeki öyküleri Elif Ersavcı, Seda Ersavcı, M. Boran Evren, Berivan Özkoçak, Ahu Ayan, Kamucan Yalçın ve Yankı Enki birlikte çeviriyorlar. Çınar Yayınları etiketiyle raflardaki yerini almaya başlayan 200 sayfalık kitabın editörlüğü de Yankı Enki’ye ait.

Korkulu okumalar!

* * *

Klasik Bilimkurgu Öyküleri Raflardaki Yerini Aldı

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Game of Thrones

Game of Thrones Yan Dizisinde Pilot Bölüm Çekimleri Tamamlandı

Superman Red Son

DC Animation 2 Yeni Superman Filmi Duyurdu