Yerli Bilimkurguda Yeni Bir Ses: Klon 2059

Mikail Kahraman Avcı'nın kaleme aldığı "Klon 2059" adlı kısa bilimkurgu romanı raflardaki yerini aldı.

Ne mutlu ki son birkaç yıldır bilimkurgu türü ülkemizde oldukça revaçta. Gün geçmiyor ki yeni bir yazarımız bu türde kaleme aldığı yeni bir eserle karşımıza çıkmasın. Bu kez de Mikail Kahraman Avcı, novella türündeki ilk kitabı “Klon 2059” ile bizlerle.

Kısa roman türündeki, 80 sayfalık eserin arka kapak yazısı şöyle:

Teknoloji insanlık ruhunu ele geçirir. Hiçbir şey eskisi gibi değildir. Dünyanın teknolojiden mümkün olduğu kadar arındırılması ve insana dair bütün duyguların geri kazanılması gerekmektedir.

Bu mücadelenin fitilini ateşlemek ve dünyanın dikkatini çekebilmek için Profesör Hürkan inanılmaz bir plan yapar.

İnsanlık, insani vasıflarını tekrar kazanabilecek midir?..

Artikel Yayıncılık tarafından bizlerle buluşturulan kitap kısa süre önce raflardaki yerini aldı. Kitabı okumadan ya da hakkında çok fazla fikir sahibi olmadan yorum yapmak pek doğru sayılmaz ama “Türkler bilimkurgu yazamaz,” klişenin gün geçtikçe kırıldığını görmek yine de güzel. Eğer henüz göz atmadıysanız Bilimkurgunun Kısa Tarihi adlı dosyamızda bugüne kadar yayınlanan önemli Türk bilimkurgu çalışmalarından bazılarını görebilirsiniz.

Mikail Kahraman Avcı’ya yazarlık kariyerinde başarılar ve bol okurlar dileriz.

GÖZ ATIN  Ödüllü Bilimkurgu “Adalet”in Son Halkası "Merhamet" Bizlerle!
Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor. Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Yerli Bilimkurguda Yeni Bir Ses: Klon 2059

Mikail Kahraman Avcı’nın kaleme aldığı “Klon 2059” adlı kısa bilimkurgu romanı raflardaki yerini aldı.

Başa dönün