in

Kobe Bryant ve Paulo Coelho’nun Birlikte Yazacakları Kitap Yarım Kaldı

Kobe Bryant ile kızının trajik kazada hayatını yitirmesi spor dünyasını yasa boğdu. Yazar Paulo Coelho da Bryant ile yazacakları kitabı iptal ettiğini duyurdu.

Kobe Bryant - Paulo Coelho
- Reklam -
- Reklam -

Dün gece birçokların idolü basketbol oyuncusu Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna, helikopter kazasında hayatını kaybetti. Bu trajik kaza sonrası spor dünyası yasa boğulurken ortaya yeni bir detay çıktı. Brezilyalı yazar Paulo Coelho, Bryant ile birlikte bir kitap kaleme almayı planladıklarını duyurdu.

Kobe Bryant’ın trajik ölümü sonrası yazar Paulo Coelho, yıldız isimle birlikte kitap yazma planlarından bahsetti. Kaza sonrası Twitter’da konuşan Coelho, oyuncunun ölümü sonrası, “Bu kitap amacını yitirdi,” yorumunu yaptı.


“Sevgili Kobe Bryant, sen büyük bir oyuncudan daha fazlasıydın. Seninle etkileşimde bulunmak bana çok şey öğretti. Taslağı hemen şimdi sileceğim, bu kitap sebebini kaybetti.”

Coelho’nun anma mesajında kitabın taslağını da sileceğini söylemesi üzerine, okurlar sosyal medya üzerinden yazara, “Lütfen silme,” çağrısında bulundu.

Okurlar Paulo Coelho’nun Kobe Bryant ile Yazmayı Planladığı Kitabın Taslağına Sahip Çıktı

41 yaşındaki Kobe Bryant’ın ve kızının ölümü sonrası tutulan yasa, Brezilyalı yazar Paulo Coelho da dahil olmuştu. NBA’in efsane ismiyle birlikte bir kitap üzerine çalıştıklarını duyuran yazar, trajik kaza haberinden sonra taslakları sileceğini söyledi.

Coelho’nun paylaştığı konuşma geçmişinde yazarın Kobe ile olan kısa diyaloğuna şahit oluyoruz. Mesajda Bryant, Coelho’ya, “Haydi bu kitabı birlikte yazalım,” diyor. Coelho da, “Ne zaman istersen,” şekline yanıt veriyor.

kobe bryant nba

Yazarın taslağı silme kararına ise okurlar karşı çıktı. Sosyal medya kullanıcıları, Bryant’ın hatırası için kitabın tamamlanıp yayımlanması gerektiğini düşünüyor.

Kitabın konusuna ya da diğer detaylarına dair ortada bir bilgi olmasa da, Coelho’nun eser üzerine çoktan çalışmaya başladığı anlaşılıyor.

- Reklam -

Ne Olmuştu?

Sadece NBA ya da basketbolun değil, kültür dünyasının önemli bir ikonu haline gelen emekli basketbol oyuncusu, “Kara Mamba” lakaplı Kobe Bryant, 13 yaşındaki kızı Gianna Maria ile helikopter kazasında hayatını kaybetti. Kaza, Los Angelas’ın Calabasas şehrinde yerel saat ile 10.00 civarında gerçekleşti. Yere çakılan helikopterde Bryant ve kızı ile birlikte 7 kişi daha yer alıyordu.

Kobe ve Gianna ikilisinin bir basketbol turnuvasına dahil olmak için helikoptere bindikleri gelen bilgiler arasında. Bu özel turnuvada Gianna’nın oynayacağı, babasının ise ona koçluk yapacağı söyleniyordu.

Kobe Bryant

1947 Brezilya doğumlu Paulo Coelho’yu ise Simyacı, Veronika Ölmek İstiyor ve Portobello Cadısı gibi pek çok başarılı kitapla tanıyoruz.

Sizce Kobe Bryant ve Paulo Coelho nasıl bir kitap üzerinde çalışıyordu? Olaya dair görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizlerle paylaşabilirsiniz.


* Ursula K. Le Guin’in Yıkıcı Hayal Gücü

Kaynak: Sputnik

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for _OZ _OZ dedi ki:

    Bu kazayı gece ilk duyduğumda şok olmadım. Kariyerini sonlandırdığından beri her davete katılıyor sürekli bir yolculuk hali uzun yollarda sürekli böyle bişey yaşanmaması olmaması mucize olurdu.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Makinelerin İmparatorluğu 2

Makinelerin İmparatorluğu Serisi 2. Kitabı “Raven Stratagem” ile Devam Ediyor

Açlık Oyunları Yeni Kitap

Açlık Oyunları Serisinde Yeni Kitap Konusuyla Tepki Çekti