in ,

Bob Odenkirk’ün Komediden Drama Uzanan İlham Verici Hayat Hikâyesini Anlatan Kitap Türkçede

Breaking Bad ve Better Call Saul gibi dizilerle tanınan Emmy ödüllü sanatçı Bob Odenkirk, yaşam öyküsünü anlattığı “Komedi Komedi Komedi Dram” kitabıyla Türkçede.

Komedi Komedi Komedi Dram - Bob Odenkirk

Bob Odenkirk imzalı otobiyografi kitabı Komedi Komedi Komedi Dram okurla buluşuyor. Eser, Holden Kitap etiketiyle yayımlanıyor.

Özellikle Breaking Bad ve Better Call Saul gibi dizilerle tanınan komedyen, aktör, yazar ve yapımcı Bob Odenkirk’ün kendi hayatını anlattığı eser okurun karşısına çıkıyor. Orijinal adı Comedy Comedy Comedy Drama olan ve geçen mart ayında Random House tarafından yayımlanan kitap, kısa bir süre sonra Elif Nihan Akbaş çevirisiyle Türkçeye kazandırıldı.

59 yaşındaki Bob Odenkirk, kariyerine Şikago’nun köhne komedi kulüplerinde doğaçlama tiyatro yaparak ve skeçler yazarak başladı. Odenkirk’ün komediden drama uzanan hayat hikâyesi, okura zengin bir deneyim sunuyor. Sanatçının efsanevi komedi kulübü Second City’de Del Close tarafından işe alınmasıyla değişen hayat çizgisi, Saturday Night Live ve The Ben Stiller Show gibi yapımlarda yazar olarak görev alması, How I Met Your Mather dizisinde oynaması ve nihayetinde Breaking Bad dizisinde Saul Goodman karakterini canlandırmasıyla bambaşka boyutlar kazanıyor.

Saturday Night Live (1989) ve The Ben Stiller Show (1993) ile Primetime Emmy ödülüne de layık görülen Odenkirk, çağımızın dikkat çekici sanatçıları arasında yer alıyor.

Bob Odenkirk son olarak Better Call Saul dizisinin 6. sezon çekimleri sırasında küçük bir kalp krizi geçirerek fenalaşmış ve sevenlerini korkutmuştu.

Komedi Komedi Komedi Dram – Bob Odenkirk | Arka Kapak Tanıtımı

Komedi Komedi Komedi Dram - Bob Odenkirk

Breaking BadBetter Call Saul gibi dizilerden tanıdığımız Bob Odenkirk’ün iniş çıkışlarla dolu kariyeri çok esrarengiz. Ama bu komik otobiyografide tüm hayat hikâyesini sizler için canını dişine takarak anlatmaya çalışıyor. Kariyerine Şikago’nun köhne komedi kulüplerinde başlayan Odenkirk, gençlik yıllarında kendini komediye adadı. Çeşitli programlarda yazar ve oyuncu olarak çalıştı. Yıllarca Hollywood’da şansını denedi ve yüzlerce kez reddedildi. Tam da umutlarını yitirmeye başlamışken Breaking Bad’e –lisede kimya öğretmeni olmanın sıkıcılığına dair bir dizi– konuk olmasını teklif eden bir telefon geldi.

Odenkirk’ün komediden drama uzanan yolculuğunda şüphesiz ki binlerce ibret var. Bir o kadar da ilham.

Komedi Komedi Komedi Dram Hakkında Ne Dediler?

“Bob Odenkirk’ü otuz yıldan fazladır tanırım ama o müthiş kariyer hikâyesine inanmak için bu kitabı okumam gerekti.” — Conan O’Brien

“Dobralıktan ve hicivden hoşlanan bütün okurlar Odenkirk’ün anılarını çekici bulacak, öte yandan bu meşhur komedyenin neden ve nasıl ciddi bir aktöre dönüştüğünü merak eden hayranları da sevecek.” — Booklist

“Büyüleyici, aydınlatıcı, komik, düşündüren bir kitap.” — Kirkus Reviews

“Geçirdiği kalp krizinden önce kaleme aldığı anılar, çoktan okuma listelerine girmiş durumda. Seyirciyi Şikago’daki komedi sahnelerinden Hollywood’a girişine dek uzanan hikâyelerle eğlendiriyor.” — Entertainment Weekly

“Bu kitabın çıkışı ne olursa olsun güzel haber ama özellikle de Odenkirk’ün temmuz ayında sette geçirdiği korkutucu kalp krizinden sonra gelmesi ayrı bir güzel. Alabildiğimiz kadar Odenkirk alacağız.” — USA Today

“Bon Odenkirk’ün zarif isimli kitabı okurları bir komedyen ve oyuncunun kariyerinde eğlenceli bir geziye çıkarıyor… Ünlülerin anıları her yerde ama bu yıl ayıracağımız zamana kesinlikle değeceğine bahse gireceğimiz bir kitap varsa o da budur.” — AV Club

Toplamda 280 sayfadan oluşan kitabın çevirmenliğini Elif Nihan Akbaş, editörlüğünü Eylül Yılmaz üstleniyor. Eserin kapak tasarımı ise Barış Şehri imzasını taşıyor.

Bob Odenkirk hakkındaki yorumlarınızı ve Odenkirk’ün Komedi Komedi Komedi Dram kitabı hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Eda Aydın

1992 yılında Bursa'da doğdum. Radyo, Sinema ve Televizyon Bölümü mezunuyum. Filmler, kitaplar hakkında inceleme ve görüş yazıları yazıyorum. Tanpınar'ı seviyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Top Gun Maverick gişe hasılatı tom cruise rekor

Tom Cruise, “Top Gun: Maverick” ile Kariyerinin En İyi Açılışını Yaptı

Bir Derviş Yolculuğa Çıkar Bir Daha Dönmemek Üzere İncelemesi

Bir Derviş Yolculuğa Çıkar Bir Daha Dönmemek Üzere: Anadolu Erenlerine Dair Kuş Bakışı Görüntü