KR Kitap Kulübü #11 Mevsim Yenice – Bilinmeyen Sular

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü'nde sıra geldi 11. etkinliğe! Bu sefer beraber okuyacağımız ve sonrasında yazarıyla soru-cevap yapacağımız kitap Mevsim Yenice'nin "Bilinmeyen Sular" adlı eseri oldu. 20 Ağustos tarihinden itibaren forumda birlikte tartışacağız. Hepinizi bu keyifli etkinliğe bekliyoruz.

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü’nde sırada 11. etkinlik var.

Orada Bir Yerde” adlı öykü kitabıyla Engin Türkgeldi’yi, tüyler ürpertici vampir romanı “Istrancalı Abdülharis Paşa” ile de Mehmet Berk Yaltırık’ı kulübümüzde ağırlamıştık. Yazarlarla yaptığımız özel etkinlik serimize devam ediyoruz. Bu sefer etkinliğimizin konuğu “Bilinmeyen Sular” adlı eseriyle Mevsim Yenice olacak.

Kendisini 2019 Notre Dame de Sion Mansiyon Ödülü’ne de layık görüldüğü, sitemizde incelemesi bulunan ilk kitabı Tekme Tokatlı Şehir Rehberi ile tanıyoruz. Aynı zamanda Varlık, Sözcükler, Psikeart, Post Öykü, Öykülem, altZine ve Marşandiz Fanzin gibi dergi ve fanzinlerdeki öyküleriyle de okuyucularla buluşmuştu.

Özel etkinliğin içeriğinin detayları:

Öncelikle her zamanki gibi tartışma başlangıç tarihinde (20 Ağustos 2019) bu kitabı başlıkta konuşacağız. Sonrasındaysa soru-cevap başlığı açılacak, yazara kitap hakkında, genel olarak edebiyat ve diğer merak ettiklerimiz üzerine 24 Ağustos 2019 tarihinden itibaren sorularımızı yönelteceğiz.

Can Yayınları’ndan çıkan kitabın tanıtım bülteni şu şekilde:

Bilinmeyen SularHiçbir yere gidemeyecek, biliyorum. Kendimden. Yıllardır bu ıssız saatte, coşkusu sönmüş parkta oturup aynı şeyleri konuşmamızdan. Ve hâlâ işte burada, salıncakta bir ileri bir geri sallanmaktan öteye gidemediğimizden. Biliyorum. O da biliyor. Susup gidecekmiş gibi yapmaya, sallanmaya devam ediyoruz.

Bu öyküler hayata açılma endişesi içinde dolananları, kendi içindeki tutsaklığı sorgulayanları, günümüze has sahipsizlik, korunaksızlık duygusuyla yüzleşmeye çalışanları, düğüm olan ilişkileri, geçmişe takılıp sadece seyirci olarak yaşamayı seçenleri anlatıyor. Hem de dupduru bir dil, yeri geldiğinde hayli nüktedan bir anlatım, alabildiğine samimi bir yaklaşımla.

İlk öykü kitabı Tekme Tokatlı Şehir Rehberi’yle büyük beğeni toplayan ve 2019 Notre Dame de Sion Mansiyon Ödülü’nü kazanan Mevsim Yenice, beklenen yeni öykü kitabı Bilinmeyen Sular’la okurların karşısına çıkıyor.

Önemli Not: Kitap tartışmasının başlangıç tarihi 20 Ağustos 2019 | Soru-cevap etkinliğinin başlangıç tarihi 24 Ağustos 2019

GÖZ ATIN  Yeni Bir Vonnegut Kitabı Daha Dilimize Geliyor: Titan'ın Sirenleri

Son olarak etkinlikler hakkındaki gelişmeleri takip edebileceğiniz Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü’nün ana başlığına hepinizi bekleriz.

Şimdiye kadar yaptığımız tüm etkinliklere buradan (eski etkinlikler her zaman tartışmaya açık) bakabilirsiniz. Aynı zamanda etkinlikleri Goodreads’ten takip etmek için KR Kitap Kulübü’nün grubunu ve Kayıp Rıhtım’ın ana hesabını takip etmeyi unutmayın.

Hepinizi tarihi olayların, eşkıyaların ve efsanevi canavarların peşinde koşacağımız bu keyifli etkinliğe bekliyoruz! Etkinlik başlangıcında başlığa uğramayı unutmayın.

Stranger Things Kitap

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

KR Kitap Kulübü #11 Mevsim Yenice – Bilinmeyen Sular için 1 yorum

KR Kitap Kulübü #11 Mevsim Yenice – Bilinmeyen Sular

Kayıp Rıhtım Kitap Kulübü’nde sıra geldi 11. etkinliğe! Bu sefer beraber okuyacağımız ve sonrasında yazarıyla soru-cevap yapacağımız kitap Mevsim Yenice’nin “Bilinmeyen Sular” adlı eseri oldu. 20 Ağustos tarihinden itibaren forumda birlikte tartışacağız. Hepinizi bu keyifli etkinliğe bekliyoruz.

 

 

Başa dönün
Daha fazla Edebiyat, Etkinlik, Geek
Balina
Seçkide 121. Sayı: “Balina Öyküleri”

Kayıp Rıhtım Aylık Öykü Seçkisi’nin “BALİNA” temalı 121. sayısı Özgür Puluç'un çizimiyle yayında!

Kapat