in ,

Küçük Vampir Raflara Dönüyor, Animasyon Filmiyse Çok Yakında Vizyonda!

Küçük Vampir serisi Hep Kitap etiketiyle yeniden raflara dönüyor. Haberler bununla sınırlı değil, çok yakında harika bir animasyon filmi de vizyona girecek!

kucuk vampir ust
- Reklam -
- Reklam -

2000’li yılların başında Say Yayınları tarafından dilimize kazandırılmaya başlanan ve kısa sürede dünyayla birlikte birlikte, dilimizde de bir fenomene dönüşen Küçük Vampir serisi yeniden raflara dönüyor!

Alman yazar Angela Sommer-Bodenburg tarafından kaleme alınan seri, dilimize önce 18 kitaplık bir set halinde, sonraysa #19 Küçük Vampir Dehşet Gecesi, #20 Küçük Vampir ve Son Değişim ve Anna’nın Vampir Günlüğü takviyeleriyle yayımlanmıştı. Say Yayınları, serinin külliyatını tamamlamaya oldukça yaklaşarak örnek bir yayıncılık örneği göstermiş, bu seriyle büyümüş birçok çocuğu mutlu etmeyi başarmıştı.

Yalnızca Küçük Vampir‘le sınırlı kalmayan Say Yayınları, dilimizde gerçekten de çok sevilen Bodenburg‘un bir başka çocuk kitabı serisi Çiko‘yu da bizlerle buluşturmuştu.

- Reklam -

Sırada yeni bir jenerasyon için bayrağı devralan Hep Kitap var. Uzun süredir baskısı bulunmayan Küçük Vampir Serisi, ilk kitaptan başlanarak yeniden dilimize kazandırılmaya başlandı. #1 Küçük Vampir ve #2 Küçük Vampir Taşınıyor kitaplarının yanında, daha önce Türkçede okumadığımız Küçük Vampir Film Kitabı da bizlerle!

Farklı çevirmenlerle dilimize yeniden kazandırılan serinin üç kitaplık tanıtım bülteni şöyle:

Küçük Vampir 1

Rüdiger, en az 150 yıldır vampir. Küçük yaşta olmasının gayet basit bir kucuk vampir1nedeni var; o da çocukken vampir olması. Anton’la tanışmaları, çocuğun evde yalnız olduğu bir zamana rastlıyor. Küçük Vampir, aniden pencerenin pervazına konunca başta Anton ondan çok korkuyor. Küçük Vampir ona “karnının tok olduğuna dair” güvence verip karanlıktan korktuğunu itiraf edince Anton onun sempatik olduğuna karar veriyor. O dakikadan itibaren Anton’un tekdüze hayatı renkleniyor. Anton çok geçmeden vampir ailesinin diğer üyeleriyle de tanışıyor. Angela Sommer-Bodenburg’un yazdığı Küçük Vampir’in çizimleri Amelie Glienke’nin imzasını taşıyor. (Çevirmen: Nilgün Kahraman)

Küçük Vampir 2 (Küçük Vampir Taşınıyor)

kucuk vampir2

Anton’un küçük bir vampir arkadaşı olduğunu annesiyle babası bilmiyor. Rüdiger alışılmışındışında sevimli mi sevimli bir vampir üstelik. Anton ondan neredeyse hiç korkmuyor. Vampir arkadaşı zor duruma düşünce Anton’dan yardım istiyor. Küçük Vampir, ailesinin koyduğu “mezarlık yasağı” yüzünden Anton’un yaşadığı apartmanın bodrumundaki depoya taşınıyor. Sommer-Bodenburg’un kaleme aldığı kitabın çizimleri yine Amelie Glienke’nin imzasını taşıyor. (Çevirmen: Gülderen Pamir)

Küçük Vampir Film Kitabı

kucuk vampir3

- Reklam -

Küçük Vampir Rüdiger, on üçüncü yaş gününü kutluyor hem de üç yüzüncü kez! Doğum günü kutlaması için tüm vampirler akın akın Transilvanya’ya gelince vampir avcısı Kargaburun bu fırsatı kaçırmak istemez. Vampirleri ortadan kaldırmak için planlar yapan Kargaburun’un hesaba katmadığı biri vardır: Anton. Vampir öyküleri okumaya bayılan Anton tam da o günlerde ailesiyle civardaki bir yerde tatilini geçirmeye gelir. İşte Rüdiger ile Anton’un işbirliği böyle başlar. Angela Sommer-Bodenburg ve Nicholas Waller’ın yazdığı kitabın animasyon filmi 27 Ekim’de sinemalarda izleyicilerle buluşacak. (Çevirmen: Gülderen Pamir)

Hepsi bir yana Küçük Vampir‘e dair haberlerimiz bu kadarla sınırlı değil. 27 Ekim‘de ülkemizde de vizyona girecek bir animasyon filmi, bizleri bekliyor olacak!

Fragmandan gördüğümüz kadarıyla oldukça keyifli bir film bizleri bekliyor.

Bizler hem filme hem de kitapların yeniden dilimize kazandırılıyor olmasına oldukça heyecanlandık. Ne yalan söyleyelim, Küçük Vampir Rüdiger, kız kardeşi Anna ve dostları Anton’u oldukça özlemiştik. Hatta Dorothee Teyze ve mezarlık bekçisi Kargaburun’u bile…

Sizler ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın!

YouTube video

Onur Selamet

1993 İstanbul. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü mezunu. Çeşitli kısa ve orta metraj film projelerinde yer aldı. Öyküleri kimi dergi ve fanzinlerde yayımlandı. 2013'ten beri üç arkadaşıyla birlikte Marşandiz Fanzin'in makinistliğini yapmaya devam ediyor. İlk öykü kitabı "Ölü Dalgıcın Sonbaharı" ise Eylül 2018'de yayımlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Maskenin Düştüğü Yer - Yankı Enki

Yankı Enki’den Korku Edebiyatı Üzerine Bir Deneme: Maskenin Düştüğü Yer

Ernest Hemingway - İlk Eseri

Hemingway’in İlk Eseri Bulundu