in , ,

Love, Death & Robots Dizisine Özel İllüstrasyonlu Kitap Geliyor

Love, Death & Robots dizisi için özel bir kitap çıkıyor. “The Art of Love, Death + Robots” adını taşıyan eser Netflix yapımından çizimler ve röportajlar içerecek.

Love, Death robots özel illustrasyonlu kitap
- Reklam -
- Reklam -

Love, Death & Robots animasyon dizisi için özel hazırlanmış yeni bir kitap çıkıyor. The Art of Love, Death + Robots adını taşıyan eser ilgi çekici illüstrasyonlar, röportajlar ve teknik detaylarla sevilen Netflix yapımının arka plan sürecini gözler önüne serecek.

Tim Miller ve David Fincher imzalı yapım animasyon dizisi alanında ünlü sanatçıları, yazarları ve yapımcıları bir araya getirerek her bölümünde farklı bir bilimkurgu hikâyesini ekrana taşımıştı.

Love, Death robots özel

- Reklam -

Henüz ilk iki sezonu yayınlanan seri, görselleriyle de oldukça ön plana çıkmıştı. The Art of Love, Death + Robots dikkat çeken resimlerin yanında bilimkurgu yazarı John Scalzi’nin önsözünü içeriyor. Dizinin ilk sezonunda Scalzi’nin Three Robots, When the Yogurt Took Over ve Missives From Possible Future #1: Alternate History Search Results kısa öyküleri uyarlanmıştı.
Ayrıca yapımın bölümleri hazırlanırken, birçok bilimkurgu eserinden de ilham alındı.

Love, Death & Robots Dizisi için Hazırlanan “The Art of Love, Death + Robots” Kitabı 2022’de Yayımlanacak

Kaleme aldığı önsözde diziden övgüyle bahseden John Scalzi farklı ekiplerin dizinin her bölümünde özgürce çalışmasının, keşfetmekten heyecan duyacağı başka dünyaların oluşturulmasına yardım ettiğinin altını çiziyor.

Kitabın önsözü şöyle başlıyor:

“Yazar olarak, yaptığın işi oldukça iyi biliyorsun. Nihayetinde yazıyorsun. Hikâyeyi oluşturup, karakterlerini koyuyorsun ve onlara yapacak ve söyleyecek şeyler veriyor ve bazen onlara bedel ödeyecekleri bazen mahvedecekleri ya da ikisinin de yer aldığı bir yol çiziyorsun.

Sen yazarsın. Minik evreninin Tanrısı sensin. Orada ışık olmasına izin veriyor ve düşen her serçeden haberdar oluyorsun. Kendi yazdığın şeyi biliyorsun.

Ama sonra, bazen, birileri geliyor ve yazdığın şeyi ödünç almak istiyor. Sana, hikâyeni bazı sanatçılara ve film yapımcılarına vereceklerini ve hikâyenin hangi yöne gidebileceğini görmek istediklerini söylüyorlar. Kafan karışıyor ve merak ediyorsun ( ayrıca para da veriyorlar ki bu güzel bir şey). Sonra karar veriyorsun ve hadi neyse, görelim bakalım nereye gidecek, diyorsun.”

art book

love death robots çizimleri

- Reklam -

Diziyi ünlü yapan nedenlerden biri de, her bölümünün kendine has tasarımları oldu. Bu yüzden kitap; karakter ve araç tasarımları, kostüm çizimleri ve tamamlanmış kareler gibi önemli görseller içeriyor. Ayrıca hayranlara ayrıntıların daha iyi açıklanması adına, kitapta Miller ve Finch’in yanında dizinin yapımcıları ve önemli sanatçıları ile yapılmış röportajlar bulunuyor.

Love, Death & Robots’ın ilk sezonu 18 bölümden oluşuyor. İlk sezonun başarısının ardından, bu yılın başlarında dizi 8 bölüm süren 2. sezonuyla devam etti. İzleyenler ve eleştirmenler tarafından olumlu yorumlar alan dizi Emmy Ödülleri’nde 11 dalda aday gösterildi ve En İyi Animasyon Programı Emmy Ödülü’nün (Bir Saat veya Daha Uzun Programlar İçin) sahibi oldu.

Love, Death robots özel kitap

Love, Death & Robots 3. sezon 2022’de yayınlanacak. The Art of Love, Death + Robots kitabının ise 31 Mayıs 2022’de yayımlanması bekleniyor. Eserin Türkçe çevirisinin yapılıp yapılmayacağı ise şu an için bilinmiyor.

art book

Love, Death & Robots dizisi hakkında sizin yorumlarınız neler? Çıkacak özel kitap hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Collider

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

uzaylı istilacılar uzaylılar

Bilim İnsanları Uyardı: “Gönderdiğimiz Araçlar Uzaylı Organizmalar ile Dönebilir”

the wheel of time 4. bölüm incelemesi

Zaman Çarkı 4. Bölüm İncelemesi: Yenidendoğan Ejder