in

Luca D’Andrea’nın “Dağ” Romanı Tüylerinizi Ürpertmeye Geliyor

İtalyan yazar Luca D’Andrea’nın korku-gerilim türündeki romanı “Dağ”, Pegasus Yayınları aracılığıyla dilimize kazandırıldı.

1979 yılında dünyaya gelen İtalya doğumlu yazar Luca D’Andrea’nın otuzun üzerinde ülkede okuyucularla buluşmuş romanı “Dağ” (La sontanza del male), Pegasus Yayınları aracılığıyla dilimize kazandırıldı.

Korku-gerilim türündeki bu kitapta, New Yorklu belgeselci Jeremiah Salinger’in eşi ve kızıyla birlikte İtalya’da yer alan Doomit Dağları’ndaki kasabaya gitmesiyle lanetli dağdaki korku dolu hikâye başlar. Eleştirmenler tarafından övgüler alan eserin tanıtım bülteni şu şekilde:
New Yorklu bir belgeselci olan Jeremiah Salinger, eşi ve beş yaşındaki kızıyla birlikte İtalya’daki Dolomit Dağları’nın yamacında bulunan bir kasabaya taşınır. Oranın yerlileri tarafından kurulan arama kurtarma ekibini görünce onlarla ilgili bir belgesel yapmaya karar verir fakat çekimler sırasında yaşanan korkunç bir kazada Salinger hariç ekipten herkes hayatını kaybeder. Salinger hastaneden çıktıktan sonra yaşadığı vicdan azabıyla baş etmeye çalışırken pek çok fosile de ev sahipliği yapan görkemli ama bir o kadar da tehlikeli Bletterbach Vadisi’ni ziyarete gider ve burada yıllar önce korkunç bir cinayet işlendiğini öğrenir. Kasabanın yerlisi olan üç genç, insan mı, hayvan mı olduğu bile belli olmayan bir şey tarafından öldürülmüş ve katil asla bulunamamıştır. Salinger depresyonun pençesinden kurtulmak için bunu bir şans olarak görür ve olayı araştırmaya karar verir. Fakat kasabalılar bu işin peşini bırakması için Salinger’ı tehdit etmeye başlar. Bletterbach Vadisi ise içinde sakladığı gizem ve buz dolu mağaralarıyla Salinger’ı kendisine çekmektedir. Nesilden nesile aktarılan korkunç hikâyelere de konu olan bu vadide lanetli bir şeyler vardır ve Salinger her ne pahasına olursa olsun bunu çözmek zorundadır. Fakat araştırdıkça hikâyenin aslında çok daha derin bir yanı olduğunu keşfeder. Ta ki korkunç gerçeklere erişene dek.
Kitabın çevirmen koltuğunda Doğanay Banu Pinter oturuyor. Editörlüğüyse Dilara Anıl Özgen tarafından yapılmış.

Ayrıca kitap için hazırlanan tanıtım fragmanını hemen aşağıdan bulabilirsiniz.

456 sayfadan oluşan korku dolu bir roman okumak istiyorsanız, türün sevenleri için raflarda yerini aldı!

Oyla!

Cem Altınışık

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

Haftanın Kitabı #93 – Kedi Beşiği

Terry Pratchett ve Ergun Sav: “Fırfırık Avı” ve “Tıp Tıp”