in

Makinelerin İmparatorluğu Serisi 2. Kitabı “Raven Stratagem” ile Devam Ediyor

Uzay operası türündeki Makinelerin İmparatorluğu Serisi ikinci kitabıyla raflarda. Locus ve Hugo adayı Raven Stratagem ile tanışın.

Makinelerin İmparatorluğu 2

Farklı yayınevlerinden yeni bilimkurgu eserleri Türkçeye kazandırılmaya devam ediyor. Salon Yayınları da son zamanlarda yayıma hazırladığı kitaplarla dikkat çekiyor. Kore asıllı Amerikalı bilimkurgu yazarı Yoon Ha Lee imzalı Makinelerin İmparatorluğu serisinin ikinci kitabı raflara geliyor.

Serinin ilk kitabı Ninefox Gambit 2017 senesinde Locus Ödülü’nde En İyi İlk Kitap seçilmişti. Raven Stratagem da 2018’de Hugo ve Locus’da adaylık almayı başardı.

Uzay Operası türündeki serinin ikinci kitabında Yüzbaşı Khel Cheris’in maceralarına konuk olmayı sürdürüyoruz.

Raven Stratagem – Makinelerin İmparatorluğu Serisi 2. Kitap | Arka Kapak

New York Times Çok Satan Yazarlar listesindenMakinelerin İmparatorluğu 2

Yoon Ha Lee Makinelerin İmparatorluğu serisi ile Hugo Ödülleri’nde aday!

Yüzbaşı Khel Cheris’in vücudu, uzun zaman önce ölmüş hain bir general tarafından ele geçirilmiştir. İkisi birlikte altıçarlığın çıkarttığı zorluklarla ve her şeyi yok etme potansiyeli olan bir işgalle başa çıkmak zorundadırlar.

Altıçarlığın yetenekli genç yüzbaşısı Khel Cheris bir isyanı bastırmasında yardımcı olması için uzun zaman önce ölmüş olan General Shuos Jedao’nun hayaletini göreve çağırdığı zaman onun asırlarca süren tutukluluğundan kaçacağını ve kendi vücudunu ele geçireceğini tahmin edememiştir.

Daha da kötüsü, düşman Hafnlar işgale kalkışmış, Jedao da onları durdurmakla görevlendirilmiş General Khel Khiruev’in filosunu ele geçirmiştir. Dahi ancak psikopat olan Jedao’nun etkisine karşı koyabilecek tek kişi, Khiruev’in astlarından Yarbay Khel Brezan olacak gibi görünmektedir.

Jedao, amacının altıçarlığı savunmak olduğunu iddia etse de Khiruev veya Brezan ona güvenebilirler mi? Yoksa altıçarlığın sahipleri, bu hilekâr generali yok etmek için bütün filoyu mu ortadan kaldıracaklar?
Zeynep Eski tarafından dilimize kazandırılan romanın editörlüğünü Yusuf Yavuz üstleniyor. 400 sayfalık kitabın kapak tasarımı ise Eğitim Yayınevi Grafik Birimi’ne ait.

1979’da Houston Teksas’ta doğan Yoon Ha Lee, 1999 yılından beri başta öykü olmak üzere pek çok eser koymaya devam ediyor. Yazarın Makinelerin İmparatorluğu Serisi yurt dışında 3 kitap ve buna ek olarak 1 öykü kitabıyla yoluna devam ediyor.

Makinelerin İmparatorluğu Serisi hakkında sizin görüşleriniz neler? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Jules Verne Hakkında Bilmiyor Olabileceğiniz 15 İlginç Bilgi

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

disney bambi

Disney, Bambi Filmini Yeniden Sinemalara Uyarlıyor

Kobe Bryant - Paulo Coelho

Kobe Bryant ve Paulo Coelho’nun Birlikte Yazacakları Kitap Yarım Kaldı