in

Tuna Kiremitçi’den Polisiye Roman: “Mezun Cinayetleri”

Tuna Kiremitçi ilk polisiye romanı Mezun Cinayetleri ile okurun karşısına çıkıyor. Yazarın yeni romanı Doğan Kitap etiketini taşıyor.

Mezun Cinayetleri - Tuna Kiremitçi

Tuna Kiremitçi ilk polisiye romanı Mezun Cinayetleri ile okurun karşısına çıkıyor. Bir Başkomiser Perihan Uygur Polisiyesi alt başlığını taşıyan eser Doğan Kitap etiketiyle raflardaki yerini alıyor.

Müzisyen kimliğiyle de tanınan Tuna Kiretmiçi’den yeni bir kitap geldi. Eserleri 17 dile çevrilen yazarı Git Kendini Çok sevdirmeden, Yolda Üç Kişi, Dualar Kalıcıdır, Küçüğe Bir Dondurma, Selanik’te Sonbahar gibi kitaplarla biliniyor.

1973 Eskişehir doğumlu yazarın ilk yapıtları 1991’de Varlık dergisinde yayımlandı. Çalışmalarından bazıları sinemaya ve tiyatroya uyarlandı. Gazete ve dergilerde köşe yazarlığı da yapan Tuna Kiremitçi’nin besteleri de farklı sanatçılar tarafından değerlendirilmişti.

Mezun Cinayetleri – Tuna Kiremitçi | Arka Kapak Tanıtımı

İstanbul’un köklü liselerinden birinin aşure gününde, mezunlardan işadamı Murat Karaağaç lise binasının çatısından düşerek ölür. Şüpheli görünen vakayı araştırmaya başlayan Başkomiser Perihan Uygur’un soruşturması yukarıdan gelen emirle engellenir. Ancak bu mezun cinayetlerinin sadece ilkidir. Cinayetler devam edecek, Perihan Uygur ekibiyle birlikte ardında hiçbir iz bırakmayan katilin peşine düşecektir.

Tuna Kiremitçi ilk polisiye romanı Mezun Cinayetleri’nde yepyeni bir kadın başkahramanla tanıştırıyor okuru: Vahşi cinayetleri aklı, tecrübesi, sakinliğiyle çözen Başkomiser Perihan Uygur…

Mezun Cinayetleri - Tuna Kiremitçi

Mezun Cinayetleri – Tadımlık

Lise müdürü Necmi Köse ön bahçede dizlerinin üstüne çökmüş, ölüye bakıyordu.

Ona “Kocakafa” lakabını bizzat kendisi, yedinci sınıftayken takmıştı. Şimdiyse başı parçalanmıştı, yüzü tanınmaz haldeydi. Beyninin ve kafatasının parçaları üç metre uzağa sıçrayıp duvarda kızıl lekeler bırakmıştı. Çarpmanın etkisiyle sağ bacağı kırılmış, deriyi ve kumaşı yırtan kemik dışarı fırlamıştı. Beton zeminde az ötedeki çimenliğe gitgide yaklaşan bir kan gölü oluşmuştu. Şimdiden pıhtılaşmaya başlamıştı. Şekli biraz Beyşehir Gölü’ne benziyordu.

Kırılan kemiğin yırttığı pantolon hariç, ölünün üzerindeki gri Armani takım zarar görmemişti. Ceketin yakasındaki mavi okul rozeti hâlâ parlıyordu. Kırmızı kravatı gevşememişti bile. Beyaz gömleğinin yaka düğmeleri kopmamıştı. Adamın başı yere çarpınca fışkıran kan, noktalar halinde serpilmişti hepsinin üzerine. İnsan kanının kendine has kokusu, sayıları her bahar aniden çoğalan sineklerin birkaç dakika içinde üşüşmesine neden olmuştu. Doğa şimdiden cansız bedeni içine almanın yolunu arar gibiydi.

(…)

Polisiye ve gerilim türlerinde olan Mezun Cinayetleri kitabı toplamda 256 sayfadan oluşuyor. Eserin editörlüğü Hülya Balcı’ya, kapak tasarımı Feyza Filiz’e ait. Kitap, Nisan 2021 tarihi itibarıyla raflardaki yerini almaya başladı.

Tuna Kiremitçi eserleri ve yazarın yeni kitabı hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Oyla!

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Dramax Türk dizi film pazarlama

Türk Dizi ve Filmlerini Dünyaya Pazarlayacak Olan Dramax Duyuruldu

Bridgerton 3. sezon ve 4. sezon Netflix

İzlenme Rekorları Kıran Bridgerton Dizisi 3. ve 4. Sezon Onaylarını Birlikte Aldı