in

“Mumya’nın Mezarı” Yeniden Bizlerle

Üstat Giovanni Scognamillo’nun ünlü korku romanı yenilenmiş kapağı ve küçük bir isim değişikliğiyle tekrar raflarda.

Mumya - Giovanni Scognamillo

2016 yılında hayatını kaybeden, Türk korku edebiyatı ve sinemasının duayenlerinden biri olan Giovanni Scognamillo’nun ilk kez 1999 yılında yayınlanan ancak baskısı bir süredir bulunamayan Mumya’nın Mezarı adlı romanı, Girdap Yayınları tarafından “Mumya” adıyla yeniden satışa sunuldu.

Mumya – Giovanni Scognamillo | Arka Kapak Tanıtımı

mumyaOn ay süren yoğun bir çalışmadan sonra yüzyıllardan beri soyguncuların, arkeologların dikkatinden kaçan bir taş basamağın keşfi ekibi umutlandırdı.

Kazıya devam edildiğinde taş basamakların bir mezara, hem de önemli bir mezara vardığı anlaşıldı. Ekipleri çoğaltıp altı gün süreyle toprağı kazdılar, sonunda kocaman bir mezarın eşiğine vardılar. Karşılarında geçmişe açılan bir kapı ve kapının yanında mezar nöbetçisi köpek başlı Tanrı Anubis’in heykeli yükseliyordu. Ancak bu buluşun ardından, yüzyıllardır tabutunda dirileceği intikam gününü bekleyen Ra Antefin uyandıktan sonra saçacağı dehşet, kimsenin aklının ucundan bile geçmiyordu.

Kehanet gerçekleşecek ve mumyayı rahatsız edenler, bunun bedelini ödeyecekti…

Daha önce Kamer Yayınları tarafından basılan Mumya’nın Mezarı, sonrasında 2006’da Bilge Karınca Yayınları, 2012’de de Kum Saati Yayınları tarafından yeniden bizlerle buluşturulmuş ama hak ettiği ilgiyi tam manasıyla görememişti. Şimdi elimizde bu kitabı okumak için bir şans daha var.

Klasik korku müptelalarına keyifli okumalar dileriz.

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

john delahunt ust

Polisiye ve Tarihi Kurgu Sevenler İçin “John Delahunt – Bir Cinayetin Hikâyesi” Bizlerle

Batman: Hush Animasyon Filmi

Batman: Hush Animasyon Filmi Oluyor