in

Neil Gaiman, The Storyteller’ın Devamını AR Teknolojisi ile Seslendirecek

Neil Gaiman sesi ile 80’lerin meşhur televizyon şovu The Storyteller’ın devam macerasına konuk olacak. The Seven Ravens masalı artırılmış gerçeklikle geliyor.

Neil Gaiman - The Storyteller - The Seven Ravens

1987 ve 1989 yılları arasında toplamda 9 bölüm yayınlanan The Storyteller adlı fantastik şov, şimdi yeni bir formatta yoluna devam edecek. Neil Gaiman, The Storyteller: The Seven Ravens ile artırılmış gerçeklik teknolojisinin kullanıldığı kitabı seslendirecek.

80’li yılların sonlarında izleyici ile buluşan The Storyteller, Jim Henson tarafından yaratılmış canlı aksiyon kukla gösterisi olarak sunulmuştu. John Hurt, Brian Henson ve Frederick Warder gibi isimleri konuk eden yapım dönemin yayın dünyasında önemli bir yer tutuyordu. John Hurt tarafından seslendirilen Avrupa halk masallarının aktarıldığı dizi, şimdi yeni bir formatta Neil Gaiman tarafından ses bulacak.

Eski film ve dizilerin bu yıllarda kabuk değiştirerek yeniden karşımıza çıkmasına alıştık. Ancak bu defa bir “yeniden çevrim” ya da “evren sıfırlama / reboot” değil, yeni bir teknoloji ile farklı bir devam projesi söz konusu.

The Storyteller

Çağımızın önde gelen hikâye anlatıcılarından Neil Gaiman, The Storyteller: The Seven Ravens ile dinleyicilerin önüne çıkacak.

Neil Gaiman Tarafından Seslendirilecek Yeni The Storyteller Macerası The Seven Ravens Masalına Odaklanıyor

The Storyteller: The Seven Ravens’ın detayları hakkında hâlâ pek fazla bilgi yok. Ancak artırılmış gerçeklik kitabı ve Neil Gaiman isimleri kulağa oldukça heyecan verici geliyor. Eser, dünyanın dört bir yanında anlatılagelmiş halk hikâyelerini, efsaneleri ve masalları yeniden gün yüzüne çıkartacak. The Seven Ravens’ta genç bir kız, yedi kardeşini kuzguna dönüştüren bir lanetten kurtarmak için bir maceraya atılacak.

Artırılmış gerçeklik ile desteklenecek bu kitap deneyimi The Storyteller’ın ayrıntılı dünyası ile dinleyicilerin etkileşime girmesine ve bu zengin dünyayı keşfetmelerine olanak sağlayacak.

Jim Henson Company ve Felix & Paul Studios iş birliğinde hazırlanan eser, 33 yıl sonra efsane ve masalları yeni bir bakışla geri getirecek.

Neil Gaiman - The Storyteller - The Seven Ravens

İngiliz yazar Neil Gaiman, The Sandman çizgi roman serisinin yaratıcısı ve Kıyamet Gösterisi, Anansi Çocukları, Amerikan Tanrıları, Yıldız Tozu, Koralin, Mezarlık Kitabı ve İskandinav Mitolojisi gibi çoksatar kitaplarının yazarı olarak biliniyor.

Peki siz AR teknolojisi ile The Storyteller’ın sihirli dünyasına dönüş yapmaya hazır mısınız? Sizce nasıl bir kitap bizleri bekliyor? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşmayı unutmayın.

* * *

* Neil Gaiman: “İyi Sanat Yapın”

Kaynak: Nerdist

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Cehennem Karıncası 99 Milyon Yıllık Fosilde Avı ile Birlikte Bulundu

The Exorcist Yeniden

The Exorcist Yeniden Çekiliyor: Şeytan Geri Dönüyor