in

Öfkelidoğan Ön Siparişte

Empirium Üçlemesi’nin ilk kitabı olan “Öfkelidoğan” çok yakında Salon Yayınları aracılığıyla bizlerle olacak.

ofkelidogan ust
- Reklam -

Amerikalı genç yazar Claire Legrand‘ın kaleme aldığı Empirium Üçlemesi adlı yepyeni bir fantastik edebiyat serisinin ilk romanı Öfkelidoğan (Furyborn), Salon Yayınları tarafından dilimize kazandırıldı.

Genç-yetişkin sınıfına giren kitapta aralarında binlerce yıllık bir zaman dilimi bulunan ve birbirini hiç tanımayan Rielle ve Eliana adlı iki kadının maceraları anlatılıyor. Onları birbirlerine bağlayan şeyse yedi elementi birden kullanarak büyü yapabilme kabiliyetine sahip olmaları. Ancak kehanetler bu güce sahip olan yegâne iki kişiden birinin halkına ya ışık ve refah getirecek Güneş Kraliçesi, diğerininse yok oluşlarına sebep olacak Kan Kraliçesi olacağını öngörmektedir.

Kitabın arka kapak yazısı ve uzun mu uzuuuun tanıtım bülteni şöyle:
ofkelidoganNew York Times Çok Satanlar Listesinden

- Reklam -

2018’in şaşırtıcı derecede orijinal, kesinlikle okunması gereken bu fantastik kitabı, aralarında yüzyıllar olan bu iki özgür ruhlu ve güçlü kadını kaleme alıyor. Dünyalarını kurtarma gücü sadece onların elinde… Ya da yok etme!

Geçit düşecek.

Zamanın geldiğini biri kan, diğeri ışık olan iki insan Kraliçe’nin doğumuyla anlayacaksınız.

İki Kraliçe yükselecek.

Yedinin gücünü taşıyacaklar. Kaderinizi ellerinde tutacaklar.

Suikastçılar en iyi dostunu pusuya düşürdüğünde, Rielle Dardenne onu kurtarmak için her şeyi riske atar ve böylece kehanetteki kraliçelerden biri olabileceği gerçeği su yüzüne çıkar. Ya ışık ya da kan kraliçesi olacaktır… Güneş Kraliçesi olduğunu kanıtlamak için, Rielle yedi elemental büyü sınavından geçmek zorundadır. Başarısız olursa öldürülecektir… Tabi önce sınavlar onu öldürmezse!

Bin yıl sonra, Kraliçe Rielle efsanesi Eliana Ferracora için bir peri masalıdır. Ölümsüz İmparator için ödül avcılığı yapan Eliana, annesi ortadan kaybolana dek dokunulmaz olduğuna inanmaktadır. Annesini bulmak için asilerin teğmeniyle iş birliği yapan Eliana, imparatorluğun kalbindeki kötülüğün hayal ettiğinden daha korkunç olduğunu keşfedecektir.

Rielle ve Eliana bin yıla yayılan kozmik bir savaşta mücadele ederken, hikâyeleri kesişecek, aralarındaki şok edici bağlantılar sonunda hem onların hem de dünyanın kaderini belirleyecektir.

- Reklam -

Öfkelidoğan İçin Övgüler

Amazon’da Ayın En İyi Kitabı

BuzzFeed’de Bahar 2018 En Çok Beklenen Kitap

Goodreads’de Bahar 2018 En Çok Beklenen Kitap

Bustle’da Bahar 2018 En Çok Beklenen Kitap

“Kesinlikle okunması gerek.”
―Refinery29

“İzlemek isteyebileceğiniz bir seri.”
―Paste Magazine

“Düşsel.”
―Bustle

“En büyük yeni Genç Yetişkin Fantastik kitaplarından biri.”
―Entertainment Weekly

“Çok güçlü!”
―BuzzFeed

“Claire Legrand’ın elemental büyü, efsanevi tanrısal yaratıklar ve zalim suikastçıların hüküm sürdüğü uçsuz bucaksız epik bir dünyada geçen Öfkelidoğan’ı, büyüleyici hayal gücüyle bağımlılık yapıyor. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir roman! Farklı dönemlerde kendi savaşlarını veren iki öfkeli kraliçenin üzerine kurulmuş bu hikâyeyi okurken heyecandan yerinizde duramayacaksınız!”
―Kendare Blake, Three Dark Crowns serisiyle New York Times’ın çok satan yazarı

“Claire Legrand’ın Öfkelidoğan üçlemesi, kitaptaki melekleri kadar karmaşık; alımlı ve bir o kadar da güzel, dengesiz ve bir o kadar da ölümcül. Zarif, görkemli bir aşk ile kanlı bir savaş; değişen tarih akışı, belirsiz kehanetler ve git gide büyüyen karakterlerle o kadar mükemmel bir şekilde dengeleniyor ki, her bölüm bir öncekinden daha çekici bir hal alıyor. Öfkelidoğan baştan çıkarıcı, enfes bir kitap.”
―Sara Raasch, Kül Gibi Kar üçlemesiyle New York Times’ın çok satan yazarı

“Öfkelidoğan kitabını elimden bırakıp uyumaya çalıştım… Sonra kalktım ve okumaya devam ettim. Destansı bir anlatım, sonsuz bir hayal gücü ile bu kitap sizi ele geçirecek ve onu asla elinizden bırakamayacaksınız.”
―Amie Kaufman, Illuminae Dosyaları ve Benim Uzak Yıldızım ile New York Times’ın çok satan yazarı

“Claire Legrand’ın Öfkelidoğan epik destanı, birbirinden son derece farklı iki büyüleyici genç kadının, etkileyici kötü karakterlerin, bitmek bilmeyen bir aksiyonun ve insanın adeta kalbini sıkıştıran bir romantizmin bir araya geldiği Genç Yetişkin fantastik üçlemesinin başlangıcı. Olağanüstü bir kitap!”
― Morgan Rhodes, Falling Kingdoms serisi ile New York Time’ın çok satan yazarı

“Sürükleyici ve karmaşık Öfkelidoğan, iki kraliçenin hikâyesiyle aklınızı başınızdan alıp kalbinizi ele geçirecek!”
―Roshani Chokshi, Yıldızlara Sarılı Kraliçe ve A Crown of Wishes ile New York Times’ın çok satan yazarı

“Güzel, acımasız, yürekleri durduran hikâyesiyle, Öfkelidoğan kendinizi kaybedeceğiniz bambaşka bir dünya! Silahlarınızı hazırlayın, bu dünya çok tehlikeli!”
― Laini Taylor, Strange the Dreamer ve Duman ve Kemiğin Kızı üçlemeleri ile New York Times’ın çok satan yazarı

“Legrand her sayfada ayrı bir büyü yaratmış. Kusurları olduğu kadar zeki ve coşkulu kahramanlar başımı döndürmekle kalmayıp her sayfasında beni heyecandan soluksuz bıraktı. Öfkelidoğan patlamaya hazır bir bomba gibi ve bir o kadar da baş döndürücü!”
― Mary E Pearson, Remnant Serisi, Aldatıcı Öpücük ve Hayata Uyanmak, Jenna Fox Chronicles 1 serisi ile New York Times’ın çok satan yazarı

“Daha ilk sayfasından itibaren Claire Legrand’ın Öfkelidoğan’ı okuyucuları büyüleyerek entrikalarla dolu hayali bir dünyaya çekiyor. İki güçlü kadının verdiği muhteşem savaş şiddetlenerek çarpıcı sonuçlarla iç içe geçiyor. Öfkelidoğan sizi soluksuz bırakmakla kalmayacak, daha fazlasını okumak isteyeceksiniz!”
― Lisa Maxwell, The Last Magician ile New York Times’ın çok satan yazarı

“Bin yıllık bir döneme yayılan hikâyesiyle, Legrand bizlere zengin bir büyü ziyafeti sunuyor. Öfkelidoğan mistik varlıklar, acımasız güç savaşları ve ihtişamlı sinematik anlatımıyla ayaklarınızı yerden kesecek.”
―Traci Chee, Sea of Ink and Gold serileri ile New York Times’ın çok satan yazarı

“Öfkelidoğan unutulmaz bir epik roman. Çok geçmeden iki güçlü genç kadının bu canlı, eşsiz fantastik dünyadaki hayatta kalma savaşı ile büyülendim. Kesinlikle okunması gereken bir kitap!”
―Amy Tintera, Ruined serisi ile New York Times’ın çok satan yazarı
furyborn map cards

Eda Aksan Pak tarafından çevrilen kitap şu anda Salon Yayınları’nın internet sitesinde %40 indirimle ön siparişte bulunuyor. Çıkış tarihiyse 25 Eylül.

Şimdiden keyifli okumalar dileriz…

M. İhsan Tatari

Yirmi yılı aşkın bir zamandır fantastik edebiyat, bilimkurgu, çizgi roman ve bilgisayar oyunlarıyla haşır neşir oluyor.

Fantastik edebiyat alanında dört basılı kitabı bulunan yazar, Kayıp Rıhtım'ın yanı sıra Oyungezer dergisinde de serbest yazar olarak çalışmakta, çeşitli yayınevlerinde çevirmen ve editör olarak görev almaktadır.

7 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Firtinakiran Firtinakiran dedi ki:

  Bana mı öyle geliyor, yoksa fantastik edebiyat patlamasında ilgi çekmek adına serilere tuhaf tuhaf isimler mi seçiliyor? Çeviri için demiyorum; açıkça eserlerin orijinal ismini kastediyorum. Furyborn nedir yahu? (ve daha birçok örnek)

  Bir de hep bir “doğan” var, hadi bakalım. Fantastikteki bu monarşik yapı artık hoşuma gitmiyor. Elbetteki arketiplere dayanan bu düzeni inkar edemem. Ama ben de artık farklılık istiyorum. Arketipleri terk etmek değil de, “aynı” tekerlekte dönen fare olma durumu bir okur olan beni bıktırdı. Doğuştan değil de bileğinin hakkıyla kazananları görmek beni daha çok mutlu ediyor.

  Diskdünya’nın Ölüm’ü ne güzel de söylemişti: “… Kehanetlerde kesin konuşamazsın. Kurallar böyle. Mutlaka bir açık bırakılmalı.”

  İşte tüm bu nedenlerden canım şehir fantastiği… Sen gelince tüm bu tekrarlar son buluyor.

 2. Avatar for Paul-Atreides Paul-Atreides dedi ki:

  Bu kitap çıkmadan önce o kadar şişirildi ki abartıldığı kadar iyi olmadığı, sıradan bir genç yetişkin romanı olacağına dair bir his var içimde. Yabancıların yorumlarının çoğu kötü yönde ama okumadan bilemem.

 3. Avatar for ohyespatates ohyespatates dedi ki:

  Fantastik kitap kategorisi çöplüğe dönüştü ya

 4. Avatar for Lecter Lecter dedi ki:

  Her şey Skyrim adlı oyunun çıkmasıyla başladı. Dragonborn (Ejderdoğan) ilk böyle yükseldi. O günden sonra doğanın da doğuranın da vay haline…

 5. Avatar for Doancrula Doancrula dedi ki:

  Ayıp oluyor. Ben gayet memnunum adımın kitaplarda, oyunlarda geçmesinden :sweat_smile: :sweat_smile:

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

2 cevap daha var.

yu hua kanini satan adam cekilis

Çekiliş: Yu Hua’dan “Kanını Satan Adam”

haftanin kitabi 96 frip

Haftanın Kitabı #96 – Frip’in Aşırı Israrcı Pırtlakları