in

Oğul: Jo Nesbo’dan İntikam ve Suç Dolu Bir Roman

Norveçli gerilim ve polisiye yazarı Jo Nesbo’nun Oğul adlı romanı Türkçede. Eser, Doğan Kitap etiketiyle raflarda.

Oğul - Jo Nesbo
- Reklam -
- Reklam -

Jo Nesbo imzalı Oğul Türkçe raflarındaki yerini aldı. Eser, yazarın diğer kitaplarında olduğu gibi Doğan Kitap etiketiyle dilimize kazandırıldı.

1960 yılında, Oslo’da doğan Norveçli polisiye yazarı Jo Nesbo; dünyada olduğu kadar ülkemizde de hatırı sayılır bir okur kitlesine sahip.

Yarasa, Nemesis, Şeytan Yıldızı, Kurtarıcı, Kardan Adam, Leopar, Hamamböcekleri, Polis, Kızılgerdan ve Susuzluk Hayalet gibi romanlarıyla tanıdığımız Nesbo; yarattığı Dedektif Harry Hole karakteriyle adından sıkça söz ettirmiş bir isim.

- Reklam -

Kitapları 50’den fazla dile çevrilen Jo Nesbo, aynı zamanda çocuklar için de eserler kaleme aldı. Di Derre adlı rock grubunda solist ve şarkı sözü yazarı olarak yer alıyor.

Yazarın yine gizem, gerilim ve suç türünde olan Oğul adlı eseri, orijinal dilinde Sønnen adı ile 2014’te yayımlanmıştı. Eser, 6 yıl sonra Doğan Kitap tarafından dilimize kazandırılıyor.

Oğul – Jo Nesbo | Arka Kapak Tanıtımı

Oğul - Jo Nesbo

Karizmatik ve yumuşak başlı Sonny Lofthus on sekiz yaşından beri hapistedir. Diğer mahkûmlar genç Sonny’nin onları günahlarından arındırdığına inanıp işledikleri suçları anlatırlar. Sonny’nin eroin bağımlısı olmasıyla ve nasıl sürekli uyuşturucu temin edebildiğiyle ilgilenmezler. Başkalarının suçlarını üstlendiği için hüküm giydiğini bilmedikleri gibi…

- Reklam -

Sonny işlemediği yeni bir suçu polise itiraf etmeye hazırlanırken bir mahkûmdan sarsıcı bir itiraf dinler: Polis babası aslında intihar etmemiş, öldürülmüştür. Hapisten kaçan Sonny’nin elinde uzun bir intikam  listesi vardır… Dışarıda iyiler ile kötüler, Başkomiser Simon Kefas, bakımevi idarecisi Martha, İkiz kod adlı mafya lideri ile iş dünyası arasında Oğul Sonny planını uygulamaya koyulur…

“Günah, kefaret, aşk, kötülük gibi en derin gizemleri araştıran, ustalıkla kurgulanmış bir roman. (…) Nesbo’nun, içinde Harry Hole olmasa da, en iyi, en derin ve zengin romanlarından biri.” – Kirkus Reviews 

Toplamda 536 sayfadan oluşan Oğul’un çevirisi Can Yapalak’a ait. Geçen haftalarda okurla buluşan kitabın editörlüğünü ise Hülya Balcı üstleniyor.

Jo Nesbo’nun Türkçede yer alan kitaplarının tam listesine buradan ulaşmanız mümkün.

Peki siz Nesbo’yu takip ediyor musunuz? Oğul ilginizi çekti mi? Esere ve yazara dair görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da okurlarımızla paylaşmayı unutmayın.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for fascinate fascinate dedi ki:

    Bu yazarı hiç okumamıştım ama bu kitabını merak ediyorum. Seneye HBO dizisini yapacak, başrolde de favori oyuncularımdan Jake Gyllenhaal olacak.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

antik mısır test

Mumyalar, Gizler ve Firavunlar: Çözebileceğiniz En Zorlu Antik Mısır Testi

Doctor Who Jodie Whittaker

Doctor Who: Revolution of the Daleks Fragmanı ve Yayın Tarihi