in

Arda Arel Başka Dünyaların Kapılarını Ölü Piksele Ağıt ile Aralıyor

Arda Arel’in yeni öykü kitabı Ölü Piksele Ağıt okurla buluşuyor. Eser, Ketebe Yayınları imzası ile raflardaki yerini alıyor.

Ölü Piksele Ağıt - Arda Arel
- Reklam -

Arda Arel yeni öykü kitabı Ölü Piksele Ağıt ile karşımıza çıkıyor. Yazarın son çalışması Ketebe Yayınları imzası ile okurla buluşuyor.

1991 yılında doğan Arda Arel, edebiyat dünyasında adını Üç Jeton adlı dergi ile duyurdu. Post Öykü dergisinde editör olarak görev aldı. Öyküleri, denemeleri ve eleştirileri çeşitli dergilerde yer aldı.

İlk öykü kitabı olan İp Cambazı Değil Silahşor 2015 yılında Dedalus Kitap etiketiyle yayımlandı. Onu 2019’da aynı yayınevinden çıkan Ben Alageyik takip etti. Üç Jeton, Korkut Ata Ne Söyledi, Acâibü’l Mahlûkât, 9 Postmodernist Öykü, Çizgi ile Yazı ve Seyyahlar ve Kâşifler Kitabı adlı derlemelerde öyküleri ile yer aldı.

- Reklam -

Yazarın son kitabı Ölü Piksele Ağıt ise Ketebe imzası ile raflardaki yerini buluyor. Eserde toplam 14 öykü yer alıyor.

Ölü Piksele Ağıt – Arda Arel | Arka Kapak Tanıtımı

Ölü Piksele Ağıt - Arda Arel

- Reklam -

Arda Arel’in öykülerinde öyle diyarlar vardır ki su perileri, Ahu adında kör bir kadının gözlerinde yaşar. Vakit bu yüzden hep gecedir. Kökleri göğe bakan ağaç dalları, durmadan toprağı eşeler. Zaman kadar eski hanlar vardır yollarda, gövdesinde kurtlar. Yolunu arayan ozanlar, binbir ilah ormanları ve yedi yüzlü ulu ağaçlar. Ozan’ın Kayığı, durmadan kaynayan bir kazan gibidir. Ozan, ateşin anlattıklarından daha iyisini anlatmıyorsa onu dinlemek vakit kaybıdır der hancı. Vakit kaybıdır, bu yüzden “Ateşe bakarlar.” İsmail’in yedi düşü, yedi yaşamı çağırır. Rüyasında kartal gören çocuklar, bir gün ötelerin ötesine uçabilir. Kimileri çita gibi koşar kimileri ceylan gibi ölür. Yokuş Kent’te bir ressam hikâyeye yol çizebilir. Ölü Piksele Ağıt, bambaşka dünyalara açılan son kapılardan biridir.

Toplamda 88 sayfadan oluşan eserin editörlüğünü Gülşen Funda, düzeltisini Meltem Ortakcı, kapak tasarımını Harun Tan üstleniyor. Kitap, Mart 2021 tarihi itibarıyla raflardaki yerini aldı.

Arda Arel ve öyküleri hakkındaki görüşlerinizi Kayıp Rıhtım Forum’da bizimle paylaşabilirsiniz.

Devrim Beyaz

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. 2016'dan beri serbest editörlük yapıyor, çeşitli internet siteleri ve dergiler için haber ve incelemeler kaleme alıyorum.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Space Jam: A New Legacy Fragmanı

Space Jam: A New Legacy Fragmanı: LeBron James’li Looney Tunes Filmi Yolda

katılımcı sanat eseri boyama güney kore

500 Bin Dolarlık Tabloyu Katılımcı Sanat Eseri Sanan Çift Esere Ciddi Zarar Verdi