in

Darren Simspson İmzalı “Öteorman” Türkçe Raflarındaki Yerini Aldı

Darren Simspson’ın “Öteorman” kitabı Türkçe raflarındaki yerini alıyor. Eser Genç Timaş etiketiyle yayımlanıyor. | Ön Okuma

Öteorman - Darren Simspson
- Reklam -

Öteorman, Türkçe raflarındaki yerini aldı. Genç Timaş etiketiyle yayımlanan eser, Darren Simspson’ın Anı Hırsızları ve Çöpcüler kitaplarından sonra dilimize çevrilen üçüncü kitabı olarak okurlarla buluşuyor.

Darren Simpson özellikle genç yetişkin kitlesi için kaleme aldığı eserlerle adından söz ettiriyor. Yazarın Türkçeye daha önce kazandırılan ilk romanı Çöpçüler, Guardian Yılın En İyi Kitabı ödülüne layık görülmüş ve ulusal Yaz Okuma Kampanyası için seçilmişti. İkinci kitabı Anı Hırsızları ise, Observer Ayın Kitabı ve Dünya Kitap Günü Yaz Okuma Listesi’nde yer aldı. Henüz dilimize kazandırılan son kitabı Öteorman ise Blackwell’s Children’s Book of the Month ve Waterstones Yılın En İyi Kitabı olmayı başarmıştı. Kitapları birçok dilde çevrilen yazar aynı zamanda Carnegie Madalyası’na iki kez aday gösterildi.

Simpson, okuma alışkanlığını teşvik etmek için National Literacy Trust adlı hayır kurumu ile birlikte çalıştığı Nottingham’da yaşıyor. Yazar, hikâyelerinde olağanüstü mekânları, cesareti, kendini keşfi ve günlük hayatın tuhaflığı gibi konuları kullanarak okuyucularını büyülü bir dünyaya taşımayı seviyor.

- Reklam -
Darren Simpson
Darren Simpson

Simpson son kitabı Öteorman’da da, okurlarına doğrunun arkasında durmanın ve gerektiğinde bazı tehlikeleri göze alarak kendileri olabilme cesaretini göstermenin önemli olduğu mesajlarını veriyor. Ayrıca, kendi kafalarında yarattıkları düşmanlarla bile cesurca mücadele etmenin önemine de vurgu yapıyor.

Orijinal adı Furthermoor olan ve tam olarak bir yıl önce, Mart 2022’de yayımlanan eserin arka kapak tanıtım yazısına hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Öteorman – Darren Simspson | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Öteorman - Darren Simspson

Bren, çok sevdiği ablası Evie’yi bir trafik kazasında kaybeder. Ablasından geriye kalan çok sevdiği antika saatle birlikte kafasında, ablasının yaşamaya devam ettiği bir dünya kurar (Öteorman). Gerçek ve hayali dünya arasında denge kurmakta zorluk çeken Bren, aynı zamanda okul arkadaşlarından Shaun’un zorbalıklarıyla da baş etmeye çalışmaktadır. Ailesinden destek göremediği bu süreçte hayatlarına bir anda giren Cary isimli çocuk, ona başka bakış açıları da olabileceğini ve korkularla yüzleşmeden onların yenilemeyeceğini öğretecektir.

- Reklam -

Cesaret, dostluk ve kendi sesini bulma hakkındaki bu unutulmaz roman, eşsiz bir dünya ve sınırsız hayal gücü vadediyor.

Kitabın ilk sayfalarını içeren tadımlık ÖN OKUMAsı için buraya tıklayabilirsiniz.

272 sayfadan oluşan eserin çevirisini, daha önceki iki Darren Simpson kitabını da çevrimiş olan Esma Fethiye Güçlü üstleniyor. Öteorman kitabı, Mart 2023 itibarıyla hem raflarda hem de dijital kitap satış mağazalarında yerini almaya başladı.

Darren Simspson’ın dilimize daha önce çevrilen kitaplarını okumuş muydunuz? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilir, ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

2023 BAFTA Oyun Odulleri Kazananlari

2023 BAFTA Oyun Ödülleri’nde Sürpriz Sonuç

Mamut Köftesi

Soyu 4.000 Yıl Önce Tükenen Mamutların Etinden ‘Köfte’ Üretildi