in ,

Pardayanlar 1 – Michel Zévaco | Haftanın Kitabı #193

Fransız yazar Michel Zévaco’nun bir döneme damga vuran macera serisinin ilk kitabı “Pardayanlar”, bu haftaki önerimiz olarak karşınızda.

Pardayanlar 1 - Michel Zévaco | Haftanın Kitabı #193

Künye

Yazar: Michel Zévaco
Kitap: Pardayanlar 1
Çeviri: Murat Sertoğlu
Yayınevi: Dedalus Kitap
Orijinal adı: Les Pardaillan
Sayfa sayısı: 582
Çıkış Tarihi: Ekim 2021

* * *

Pardayanlar 1 – Michel Zévaco | Arka Kapak Yazısı

pardayanlar serisi - michel zevaco cilt 1

“Ne darağaçlarına çevrilecek bir ormanım, ne fena niyetlerimi dindirecek bir köyüm, ne zindanlı bir şatom, ne de bana yaltaklanacak, dalkavukluk yapacak adamlarım, muhafızlarım var. Bu bakıma ve bu ölçüye göre ben büyük bir senyör sayılmam. Fakat insanlık ve şeref bakımından aramızda hiçbir fark olmadığına inanıyorum. Tıpkıkılıçlarımız arasında fark olmadığı gibi.”

Yıl 1553.

Dışarıdaki savaşlardan çok, içerideki entrikalarla boğuşan Fransa diken üstündedir. Üstelik Protestanlarla Katolikler arasındaki mezhep savaşı cephelerden taşmış Paris sokaklarına dek ulaşmıştır. Bu hengamede, aşklarını yaşayamadan ayrı düşen François de Montmorency ile Jeanne de Piennes’in başına gelen korkunç bir olay, bundan 16 yıl sonra bambaşka nefretleri, bambaşka sevgileri ve bambaşka maceraları beraberinde getirir.

Bu maceranın merkezinde ise baba-oğul Pardaillanlar vardır. Pardaillanlar kahramanlıklarıyla nam salan, kazandıkları parayı sürekli dağıttıklarından ötürü eski püskü kıyafetlerle gezinen, yazın susuzluğa, kışın açlığa talim eden iki gezgin şövalyedir. Ancak yeri geldiğinde yemeğin en iyisini yemeği, kızların en güzeline sevdalanmayı da bilen bu iki şövalye, aşk ve dostluk için canlarını tehlikeye atmaktan çekinmezler.

Michel Zévaco’nun 1900’de tefrika şeklinde yayınlamaya başladığı, Sartre’ın keşfi ve teşvikiyle bir efsaneye dönüşen Pardayanlar serisi, gözden geçirilmiş eksiksiz çevirisiyle yeniden okurlarının karşısında.


Kitap hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Haftanın Kitabı olarak belirlediğimiz tüm eserler için tıklayın.

Squid Game tabela ingiltere

Squid Game Çılgınlığı: Otobandaki Esrarengiz Tabela Ortalığı Karıştırdı

Squid Game netflix kazanç

Squid Game, Netflix’e En Çok Kazandıran Yapım Oldu