in

Peter ve Tilki Pax’in Maceraları “Pax: Eve Dönüş” ile Devam Ediyor

Sara Pennypacker imzalı “Pax: Eve Dönüş” Türkçede. Epsilon Yayınevi etiketiyle yayımlanan devam kitabı Peter ve evcil tilkisi Pax’in maceralarını anlatmaya devam ediyor.

Pax: Eve Dönüş - Sara Pennypacker Kitabı Türkçede

Pax: Eve Dönüş romanı Türkçe raflarındaki yerini aldı. Ödüllü yazar Sara Pennypacker’ın kaleminden çıkan devam kitabı, Peter ve evcil tilkisi Pax’in maceralarına bir yenisini ekliyor.

New York Times çoksatan Amerikalı çocuk edebiyatı yazarları arasında yer alan Sara Pennypacker bugüne dek Here in the Real World, Summer of the Gypsy Moths, the Clementine, The Waylon serisi ve Stuart serisi de dahil olmak üzere on yedi çocuk kitabı yazdı. Ancak kendisi özellikle Pax serisi ile adını geniş kesimlere duyurmayı başardı.

1951 doğumlu yazar, Pax kitabıyla 2016 yılında Ulusal Gençlik Edebiyatı Kitap Ödülü için uzun listeye giren on kitaptan biri oldu. Ayrıca kitap The New York Times çok satanlar listesinde 54 hafta boyunca yer aldı ve 1 numaraya ulaşma şansına da erişti. Devam kitabının da illüstrasyonlarını ilk kitapta olduğu gibi Jon Klassen hazırladı.

Orijinal adı Pax 2: Journey Home olan ve ilk defa Eylül 2021’de yayımlanan kitabın arka kapak tanıtım yazısına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Pax: Eve Dönüş – Sara Pennypacker | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Pax: Eve Dönüş - Sara Pennypacker Kitabı Türkçede

Ödüllü yazar Sara Pennypacker’dan Pax’in uzun zamandır beklenen devam kitabı…

Arkadaşlık, sevginin iyileştirici gücü ve büyük acılardan sonra bile affetme yeteneği hakkında muhteşem bir şekilde hazırlanmış, son derece etkileyici bir roman.

Peter ve evcil tilkisi Pax’in birbirlerini görmelerinin üzerinden bir yıl geçmiştir. Bir zamanlar birbirlerinden ayrılmayan bu ikili, artık çok farklı hayatlar sürmektedir. Pax ve eşi Tüylü, tehlikeli bir dünyada korumaları gereken yavrulara kucak açmışlardır. Peter ise her şeyini kaybetmiştir: ailesini, tilkisini, evini… Artık kimseyle bağ kurmak istemez çünkü sevgi her zaman acıya yol açıyor. Bu yüzden her şeyden uzaklaşarak savaşın yaralarını sarmaya kararlı bir grup insan olan Su Savaşçıları’na katılır.

Peter kırık kalbini ne kadar katılaştırmaya çalışsa da sevgi bir yolunu bulup içeri girmeye devam eder. Şimdi hem çocuk hem de tilki kendilerini bir kez daha eve, iyileşmeye ve birbirlerine doğru yolculukta bulurlar.

Sara Pennypacker
Sara Pennypacker

Şebnem Tansu’nun çevirisini üstlendiği ve Nimet Kirşan’ın editörlüğünü yaptığı kitap 210 sayfadan oluşuyor. İlkinde olduğu gibi Epsilon Yayınevi etiketiyle yayımlanan Pax: Eve Dönüş, Nisan 2023 itibarıyla kitapçılardaki ve dijital kitap satış mağazalarındaki yerini almaya başladı.

Serinin ilk kitabını okumuş muydunuz? Pax: Eve Dönüş kitabının konusunu nasıl buldunuz? Fikirlerinizi Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle aktarabilirsiniz.

Kayıp Rıhtım’da yer alan tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak için bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Harry Potter: Quidditch Champions

“Hogwarts Legacy”de Eksikliği Hissedilmişti: “Harry Potter: Quidditch Champions” Oyunu Geliyor

Mortal Kombat 2 Çekim Tarihleri Belli Oldu

“Mortal Kombat 2” Filminin Çekim Tarihleri Belli Oldu: Ölümcül Dövüş Yeni Bir Serüvene Atılıyor