in

Pera Palas’ta Gölge Oyunu Raflardaki Yerini Aldı

Tarihin gizemli gerçekleriyle şifreli ipuçlarını bir araya getiren macera yüklü bir İstanbul polisiyesi olan Kayahan Demir imzalı “Pera Palas’ta Gölge Oyunu” raflardaki yerini aldı.

Pera Palas'ta Gölge Oyunu

Kayahan Demir’in son romanı Pera Palas’ta Gölge Oyunu, raflardaki yerini aldı. Daha çok çocuklara yönelik yazdığı kitaplarla tanınan ama Kefensizler Mezarlığı, Emel Kosi‘yle birlikte yazdığı Aralık gibi eserleriyle de ismini duyurmuş yazar, yine maceralı bir kitapla aramızda. Kitaplarında çokça kullandığı şifreli oyunlar ve merak unsuru yeni kitabında da yer buluyor.

Kitabın yayınevi tarafından hazırlanmış tanıtım bültenine hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Pera Palas’ta Gölge OyunuTarihin gizemli gerçekleriyle şifreli ipuçlarını bir araya getiren macera yüklü bir İstanbul polisiyesi!

Şifre Bilimci Milas Ulukan, uluslararası bir polisiye edebiyatı organizasyonu için Beyoğlu’nun incisi Pera Palas Oteli’ne davet edilmiştir. Etkinlik içeriğine uygun bir güzellikte devam ederken beklenmedik bir olay gerçekleşir.

Otelin Demir Leydisi olarak adlandırılan asansörünün içinde bir cinayet işlenmiştir. Bu gizemli cinayetin perde arkası ise tarihin tozlu raflarında saklıdır.

Şifreli bir kalem, üzerinde Agatha Christie yazması gereken ancak 2. Abdülhamid Han yazılı esrarengiz bir anahtar ve yüz yıllık emaneti taşıyan tarihi bir sandık…

Pera Palas’ın tarih kokan dehlizlerinde başlayan; Yıldız Sarayı, Beylerbeyi Sarayı ve Sultan 2. Mahmud Türbesi’nin ıssız koridorlarına kadar uzanan heyecan dolu bir koşuşturmaca…

Hırs ve intikamın kesiştiği noktada, onlarca yıl itinayla korunmuş asırlık emanetin izinde kıran kırana bir mücadele!

Merak edilen soru şu: İyiler mi önce davranacak yoksa kötüler mi?
Genç Timaş’tan çıkan Pera Palas’ta Gölge Oyunu kitabının editörlüğü Merve Okçu’ya, düzeltisi Cansev Ayanoğlu’na ve kapak tasarımı da Esra Burak’a ait. 176 sayfadan oluşan kitap raflarda ve çevrimiçi kitap mağazalarındaki yerini aldı bile.

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Kılıç ve Büyü’nün Ustası Robert E. Howard’dan “Bran Mak Morn ve Pict Öyküleri” Çıktı

E.T.

E.T. Devam Filmi Bir Reklam Videosu Olarak Yayınlandı