in

Philip K. Dick’ten “Titanlı Oyuncular” Raflardaki Yerini Alıyor

Alfa Yayınları, Philip K. Dick’in kitaplarını hızla yayımlamaya devam ediyor. Sırada “Titanlı Oyuncular” var.

Titanlı Oyuncular - Philip K. Dick

Kendini bir Philip K. Dick romanı kahramanı olarak tanımlayan, Hugo ödüllü ünlü Amerikalı bilimkurgu yazarı PKD’nin kitapları bizlerle buluşmaya devam ediyor. İçinde yaşadığımız sistemin bize doğruluğu sorgulanabilir pek çok sözde gerçek sunduğunu söyleyen yazar, her zaman “Gerçek nedir?” sorusuna cevap bulmaya çalışır. “Titanlı Oyuncular“da ise büyük bir savaşın ardından distopik bir dünyada başımıza neler geleceğini anlatıyor bizlere.

Titanlı Oyuncular – Philip K. Dick | Arka Kapak Tanıtımı

Korkunç bir atom savaşından sonra Dünyada insan nüfusu azalmış ve radyasyon yüzünden kimi insanlar telepatik yetenekler kazanmıştır. Bu fırsattan yararlanan Titanlı vuglar artık Dünyanın yeni yöneticileridir. En büyük eğlence de insanların daha doğrusu mülk sahiplerinin oynadığı monopoliye benzeyen Blöf adında bir oyundur. titanli oyuncular

İnsanlar bomboş dünyada sahip oldukları mülkleri ortaya koyarlar, çocuk sahibi olabilecekleri bir eş bulmaya çalışırlar. Hikayemiz bu oyunculardan biri olan intihara meyilli, depresif Pete Garden’ın Berkeley’yi kaybetmesiyle başlar. Oyun grubunun en yeni üyesi bir cinayete kurban gittiğinde Pete Garden kendini şüpheli konumunda bulur.

Ardından da insan görünümünde vuglar, vug görünümünde insanlar, alkol, uyuşturucular, telepatlar ve prekoglar, konuşan arabalar, başarısız evlilikler, psikiyatrlar, sanrılar ve paranoya dolu çılgın bir yolculuk başlar.

Titanlı Oyuncular, Philip K. Dick’in en üretken döneminde, 1962-64 arasında yazdığı romanlardan biri. Katili hiçbir zaman öğrenemeyeceğiniz bir cinayet romanı.

Elbette Dick usulü.

280 sayfalık kitap Dilek Yücel’in çevirisiyle Alfa Yayınları’nın “Philip K. Dick Kitaplığı”nda kendine ayırtılan yeri alacak.

Volkan Şahin

15 Mayıs 1996 İstanbul doğumlu. Edebiyata olan sevgisi babasıyla Sirkeci'ye gidip kitap aldığı çocukluk günlerinde başladı. Gazetenin birinin verdiği kuponları biriktirerek aldığı kitap setinin içerisinde, okuduğu ilk ciddi eser olan Suç ve Ceza ile tanıştığında on iki yaşındaydı. O gün Dostoyevski de, Edebiyat da onun için bambaşka bir boyuta ulaştı. Süperkahramanları sever, küçük bir çocukken koltuktan koltuğa zıplayıp "Ben Örümcek Adamım!" dediği rivayet edilir. Buna rağmen hiçbir zaman süperkahraman olmak istememiştir. Arada sırada meramını anlatmak için hikaye yazmayı sever. Fransız Dili ve Edebiyatı okuyor.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

murakami waseda ust

Haruki Murakami’nin Kişisel Arşivi Halka Açılıyor

Psycho Pass ust

Psycho Pass Evrenine Yeni Filmler Ekleniyor