in

Polisiye ve Gerilim Kitabı “Şeytanın Kızı” Raflarda

Grace Monroe ikilisinin yazdığı dört kitaptan oluşan polisiye ve gerilim serisi Brodie McLennan’ın ilk kitabı “Şeytanın Kızı”, Pegasus Yayınları etiketiyle çıktı.

seytanin kizi ust
- Reklam -
- Reklam -

Grace Monroe, Maria Thompson ve Linda Watson-Brown adlı yazarların birlikte yazdıkları kitaplarda kullandıkları takma ad. Bu habere konu olan eserse, ikilinin polisiye ve gerilim türünde kaleme aldığı Brodie McLennan adlı dört kitaptan oluşan serinin ilk romanı, Şeytanın Kızı (Dark Angels).

Bu kitapta cesur ve hırslı bir avukat olan seriye de ismini vermiş baş karakterimiz Brodie McLennan, başına ne geleceğinden habersiz gizemli bir davada avukatlık yapması istenir ve olaylar başlar. Yozlaşmış adalet sistemi ve komplolarla çevrili atmosfer sunan bu kitabın tanıtım bültenine göz atalım:
Geçmişinizi gizlemek için ne kadar ileri gidebilirsiniz?
Peki ya bir başkasının geçmişini gizlemeniz gerekse?

seytanin kiziBrodie McLennan, iki ayrı hayat yaşayanların şehri Edinburgh’da adaleti sağlamaya çalışan cesur, asi ve hırslı bir avukattır. İskoçya’nın meşhur Hukuk Lordu gizemli bir şekilde ölü bulununca Brodie’den onu öldürmekle suçlanan fahişenin avukatlığını yapması istenir. Brodie başına geleceklerden bihaber bir şekilde hukukun her türlü çirkefliğine sahne olacak bu cinayet davasını hiç istemese de kabul eder.
Bu cinayetin ardından ortaya saçılan kirli çamaşırların otoritelerce nasıl temizlendiğini görmek Brodie’yi şaşkınlığa uğratır ve genç kadın dâhil olmak için canla başla çalıştığı hukuk camiasını sorgulamaya başlar. Bir gün, işkence edilerek öldürülmüş genç kızların fotoğrafları Brodie’nin eline geçer ve Brodie sıradaki kurban olmakla tehdit edilir. Bu cinayetler nüfuzlu hukukçuların kontrolüyle örtbas edilmişken Brodie bu paslanmış, vidaları gevşemiş adalet sistemine karşı verdiği haklı mücadelede başarılı olabilecek midir?
Yüzyıllardır süregelen bir komplo teorisini nefes kesici olaylar ve dehşet verici bir atmosferle bir araya getiren bir gerilim…

- Reklam -

“Bu çarpıcı gerilim romanını elinizden bırakamayacaksınız. Dan Brown’ın da ötesinde bir şeyler arayanlar bu kitaba bayılacak.”
Closer Magazine

“Şeytanın Kızı, Edinburgh caddelerinin karanlık, ürkütücü yüzünü ve hukukçuların gizli kapaklı hayatlarını keşfediyor. Kitap boyunca sık sık İskoçya’nın başkentinde hayalet turuna çıkmışsınız gibi hissedeceksiniz.”
Reviewingtheevidence

“Sırf kitabın kapağına bakarak bunun vampirlerin, cadıların ya da korku türüne ait diğer ögelerin farklı bir yorumu olduğunu düşünebilirsiniz. Ama hiç alakası yok. Tam bir polisiye ve gerilim… Cinayeti başkahramandan önce çözme isteğinize engel olamayacaksınız.”
Thebookbag
Pegasus Yayınları’ndan çıkan kitabın çevirmen koltuğunda, yayınevinden çıkan birçok kitabın çevirmenliğini de yapmış olan Barış Sever oturuyor. Editörlüğünü Rumeysa Nur Ercan yapıyorken, sayfa tasarımı da Merak Gök’e ait. 400 sayfadan oluşan bu romanı okumak istiyorsanız, raflarda sizleri bekliyor!

- Reklam -

Cem Altınışık

1993 yılında Ankara’da doğdu. Çocukluğunun bir kısmını İzmir’de geçirdi ve şu an İstanbul'da yaşamakta. Psikoloji bölümünde eğitim gördü. Edebiyat, sinema, bilgisayar oyunları, müzik ilgisi ve bunları paylaşma sevgisiyle çeşitli kültür-sanat sitelerinde yazdı.

ayilar da atesi bulur

Ayılar da Ateşi Bulur – Terry Bisson

tolkienin buyulu yuzugu peter s beagle

Tolkien’in Büyülü Yüzüğü | Peter S. Beagle