in

Ransom Riggs, Bayan Peregrine’i Yeni Bir Üçlemeyle Devam Ettirecek!

Ransom Riggs, tuhaf çocukların öykü derlemesinden sonra şimdi de seriye yeni bir üçleme kazandırıyor.

bayan peregrine

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları‘nı biz bir üçleme olarak tanıdık. Geçtiğimiz günlerde serinin son kitabı olan Ruhlar Kütüphanesi de raflardaki yerini almış ve seri böylece sonlanmıştı.

Tabii biliyoruz ki, bir de Tim Burton tarafından, Eva Green‘in Bayan Peregrine‘i canlandırdığı bir de film uyarlaması geldi çok yakın zamanda. Bayan Peregrine ve onun tuhaf çocuklarının etkileri tüm hızıyla sürürken, yaratıcısı Ransom Riggs‘ten yepyeni bir haber geldi. Habere göre Bayan Peregrine serisi yeni bir üçlemeye kavuşacak.

Hali hazırda, bu eylül ayında çıkmış bir öykü kitabına sahip olan seri, şimdi yeni üçlemeye hazırlanıyor. Yine Ransom Riggs tarafından kaleme alınmış olan Tales of the Peculiar (Tuhafların Öyküleri), planlar değişmezse dilimizde okuyacağımız bir başka tuhaf çocuklar kitabı olacak. Yayın tarihiyse şu an belirsiz.

Peki yazar bu yeni üçleme için neler diyor? Kendisinin sözleri şöyle:
İlk üç roman tuhaf çocuklara ve onların dünyasına girişti; fakat tuhaflık büyüktür, tarihi uzundur ve keşfedilecek çok alanı vardır.

Daha derinleri araştırmak ve hikayeyi Amerika’ya, herhangi birinin fark ettiğinden daha çok tuhaf bir yere, getirmek için için sabırsızlanıyorum.

Biz de sabırsızlanıyoruz sevgili Riggs. Bakalım yine o ürkünç fotoğraflar ve güçlü kaleminle bize neler hazırlıyorsun?

Henüz bir adı olmayan romanın şimdilik yayın tarihi 2017 sonbaharı olarak duyuruldu. Ama gelişmelere göre bu tarih elbette değişebilir.

Tuhaf çocukların iflah olmaz hayranları, şimdi bizi keyifli bir süreç bekliyor. Neyse ki tuhaf çocukların öyküleri aracılığıyla bu garip durakta bir mola verip, yeni üçleme için yelken açabileceğiz. Dileriz hem öykü kitabını, hem de yeni üçlemeyi, serinin çevirmeni Aslı Dağlı‘nın kalemiyle okuruz. Elbette İthaki Yayınları etiketiyle.

Hazal Çamur

2009 yılında Kayıp Rıhtım'a elimi verdim, sonra da ruhumu kaptırdım. Bu yolun devamında çeşitli gazetelerin kitap eklerinde kitap incelemelerim, TRT Radyo 1'de canlı yayın konuğu olarak katılıp kurgu edebiyatını anlattığım 2 yayın, 5 yıldır süren Kahramanın Yol Türküsü adlı kendi edebiyat temalı radyo yayınım, kitap inceleme videoları serim Kayıp Rıhtım İnceliyor ve bir de bonus olarak Oyungezer Dergisi'nin kültür sanat sayfalarında düzenli yazarlığım oldu. Tüm bunların yanı sıra, gerçek hayatın sıkıcılığında, bir bilgisayar mühendisi olarak yaşıyorum. Ama biz ona Clark Kent kimliğim diyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

daniele serra

Sarı Kral Öyküleri: Carcosa’nın Ürkünç Güzelliği

gorgu ve casusluk ust

Steampunk Serisi Görgü Okulu’nun İlk Kitabı Raflardaki Yerini Aldı