in

Raşel Meseri’den “Köpekbalıklarının Kayıp Şarkıları” Piyasaya Çıktı

İzmirli yazar Meseri’den fantastik bir arayış romanı!

kopekbaliklarinin kayip sarkilari ust
- Reklam -

Raşel Meseri, Can’lı ve Işıltı’lı Maceralar isimli çocuk kitaplarının yanı sıra Pen Parkta isimli bir direniş masalının da yaratıcısı. Hâlen tiyatro oyunları, öykü ve çocuk kitapları yazan Meseri ayrıca, Türkiye’de Yahudi Olmak: Bir Deneyim Sözlüğü kitabının editörlerinden biri.

Meseri’nin bu kez okurlarıyla buluşturduğu Köpekbalıklarının Kayıp Şarkıları,  genç bir kadının sığındığı limanlardan ayrılıp, gerçeğin ve kendi gerçekliğinin bilgisi arzusuyla yola çıktığı gerçeküstü bir serüven.

DeliDolu Yayınları’nın son dönemde yayınladığı leziz kitaplardan biri olan Meseri’nin öyküsünün tanıtım bülteniyse aşağıdaki gibi;
“Yetişkinlik bir yanılsama; büyümek, bitmeyen bir süreç!

- Reklam -

Raşel Meseri’den, bilimle felsefe, hayvanlar dünyasıyla insanlar âlemi, çocuklarla yetişkinler arasında mekik dokuyan, politikayla büyüme sanatını iç içe geçiren çarpıcı bir roman!kopekbaliklarinin kayip sarkilari

Köpekbalıklarının Kayıp Şarkıları, dünyanın ve belki de kendi hayatının kurtuluşunu arayan genç bir kadının, her şeyini feda ederek atıldığı gerçeküstü bir yol serüvenini konu ediniyor.

Ergenlikle başlayan “kendini tanıma” sürecinin, ölümle gerçekleşecek nihai randevuya kadar asla sonlanmayacağını vurgulayan roman, gençlerden yetişkinlere uzanan geniş bir okur yelpazesine sesleniyor.

- Reklam -

Genç bir kadın, evinden ayrılarak kendini yollara vurur. Tüm benliğini, çıktığı bu yolculuğa adayan gözü pek kadının tek bir amacı vardır: Köpekbalıklarının kayıp şarkılarını bulmak ve sahiplerine iade etmek. Böylece, insanlığın tüm sırrını da içinde barındıran o şarkıların, iktidar sahiplerinin eline geçmesini engelleyecek ve insanlığı kurtaracaktır. Ancak hedefine ulaşması hiç de kolay olmayacaktır…

Köpekbalıklarının Kayıp Şarkıları, kitapseverleri fantastik unsurlarla bezeli, fizik kurallarını bazen ciddiye alan bazen de onlarla dalga geçen, gerçeküstü bir yolculuğa çıkarıyor. Yazar Raşel Meseri, oyuncu cümleleriyle, insanı kendi gerçeğinin peşine düşürüyor.

‘Çağımızın ruhu işte böyleydi! Sistemin sürdürülebilirliğinin mantığı çok basitti! Gücü elinde tutmayanlarda tutuyorlarmış hissi yaratmak, o gücü istediklerindeyse sopayı göstermek!’”

Seray Soysal

Okumayı ve yazmayı öğrendiğimden beri bir şeyler yazıyorum. Daha çok da okuyorum. Sosyoloji okuduğum için inceleme alanım bu dünyanın insanları olsa da ilgi alanım başka dünyalar olduğu için artık MSGSÜ Felsefe Bölümü'nde yüksek lisans öğrencisiyim. Bir Bellatrix, Auri kadar olmasa da ben de pek buralardan sayılmam zaten.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

Stephen King The Bone Church

Stephen King Uyarlamaları “The Bone Church” Adlı Şiirle Devam Ediyor

ay zalim bir sevgilidir ust2

Ay Zalim Bir Sevgilidir: Devrim Reçetesini Yazma Şablonu