in ,

Ready Player Zero Yolda Olabilir: Ernest Cline Yeni Fikirlerini Açıkladı

Ready Player One öncesini konu alan Ready Player Zero gelebilir. Ernest Cline, OASIS’in nasıl yapıldığını anlatan bir roman fikri üzerinde çalışıyor.

Ready Player Zero

Ernest Cline, Ready Player One isimli yazdığı ilk kitapla Steven Spielberg tarafından filme de uyarlanan serisine yeni bir halka eklemeyi planlıyor. Ünlü yazar, serinin öncesini konu alan Ready Player Zero için kolları çoktan sıvamış durumda!

2011 yılında Ready Player One adlı kitabıyla çıkış yapan ve hızlıca çoksatanlar arasında giren Ernest Cline, yaklaşık on yıl sonra serinin ikinci kitabını yayınlamaya hazırlanıyor. Ready Player Two adlı yeni kitap, OASIS’in kontrolünü kazanan Wade Watts’ın maceralarını anlatmaya devam edecek. Ancak görünen o ki, devam macerası serinin son kitabı olmayacak. Ernest Cline, daha şimdiden üçüncü adım için açık kapı bıraktı.

Entertainment Weekly ile konuşan Ernest Cline, Halliday ve iş ortağı Ogden Morrow hakkında bir prequel (öncesini konu alan) romanı için bir fikri olduğunu açıkladı. Bunun bir yaşlanma hikâyesi olduğunu belirten yazar, serinin adına da şimdiden karar vermiş gibi gözüküyor.

Ready Player One

“Bu bir yaşlanma hikâyesi. Ready Player Three olarak adlandırılmayacak, daha çok Ready Player Zero gibi olacak. Ara vermeyi planlıyorum, ama bir gün o kitabı da yazacağım. Bu daha çok kendi çocukluğuma dayanıyor; büyümek, Zindanlar ve Ejderhalar oynamak ve çocukken video oyunları oynamak. Stand by Me gibi. İlk kitabı yazabilmemdeki en büyük şey, çocukluğumun büyük bir kısmını tüm kaçış oyunlarına dalmış olmamdan kaynaklanıyor.”

Ünlü yazar, kızının söylediği de bir espriyi paylaşarak ona kalsa Ready Player Seven’ın bile gelebileceğini ancak muhtemelen böyle bir şeyin olmayacağını belirtti.

Ernest Cline: “Steven Spielberg Ready Player Two Sürecinde Çok Katkı Sundu”

Aynı zamanda ilk kitabını filme uyarlayan Steven Spielberg hakkında da konuşan Cline, Ready Player Two’nun yazım süreci boyunca kendisinden oldukça fazla tavsiye aldığını söyledi.

“Ben ve Steven Spielberg dahil herkesin bu macera için bir beklentide olduğunu biliyorum. Spielberg ara sıra beni ara ve ne yapıp yapmadığımı sorardı. Hiçbir şey beni o telefon görüşmeleri kadar ateş yükselten bir duruma sokamazdı. Ondan fikir alıp tepkisini görmek gerçekten değerliydi. Sonuçta ilk kitabın o dünyasında birkaç yıl yaşadı ve onu herkes kadar iyi biliyor.”

Ready Player - Two Ernest Cline

Ready Player Two, 24 Kasım 2020 tarihinde raflarda olacak. Türkçeye ne zaman kazandırılacağı hakkında ise henüz bir bilgimiz yok.

İkinci kitap daha yeni çıkacakken serinin beklenmeyen üçüncü kitabı hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce bu kadar uzatılmaya değecek bir evren söz konusu mu? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden paylaşabilirsiniz.

Kaynak: SyFy

Oyla!

Hakan Tunç

1988, Darıca. Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

1 Yorum BULUNUYOR


  1. Avatar for Pardus Pardus dedi ki:

    Tek kitapla kalsa daha mı iyiydi acaba? ‘‘Güzel bir maceraydı ve bitti.’’ diyerek kitabı rafa kaldırsaydık iyi olurdu. :smiley:

Söyleyeceklerin mi var? Forum'a gelip sohbete katıl.

The Girl Who Loved Tom Film Stephen King

The Girl Who Loved Tom Film Oluyor: Stephen King Uyarlaması Yönetmenini Buldu

Yokuştaki Salyangoz - Strugatski Kardeşler

Yokuştaki Salyangoz: Strugatski Kardeşlerden İronik Bir Bilimkurgu Klasiği