in ,

Ready Player Two Geliyor: Ernest Cline’ın Yeni Romanı Kasımda Çıkıyor

Ready Player Two için hazır olun! Ernest Cline’ın sevilen kitabı Ready Player One yeni macerasıyla sonbaharda geliyor.

Ready Player Two Ernest Cline kapak

Ernest Cline’ın filme de uyarlanan meşhur romanının devamı Ready Player Two ile geliyor. Penguin Random House, Ernest Cline’ın Ready Player One adlı romanının devamı olan Ready Player Two’nun sonbaharda yayımlanacağını doğruladı.

Ernest Cline, 2011 yılında Ready Player One adlı kitabıyla çıkış yaptı ve o günden bu yana tam zamanlı olarak bu işi yapan başarılı bir yazar haline geldi. Kitabı yayımlandığı yıl dilimize de Dex Yayınları tarafından Başlat adıyla çevrildi. Ayrıca yazar daha sonra 2015’te Armada adlı popüler hale gelen bir başka romanını yayınladı. Şu anda filme de uyarlanan kitabın, çıkış tarihi ve konusunu ne kadar yansıtacağı konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor.

Ready Player - Two Ernest Cline

Ready Player One, sakinlerinin çoğunun OASIS adı verilen kurgusal ve sanal gerçeklik dünyasına kaçtığı bir distopya konusuna sahip. Tüm dünyada en çok satan kitaplar arasına giren roman, Amerika’nın En Sevilen 100 Kitap listesinde de yer kazanmış durumda. Ready Player One’ın piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra Steven Spielberg, romanı beyaz perdeye uyarlamaya başladı. Biraz gecikmeyle de olsa 2018 yılında vizyona giren film dünya çapında 583 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etti. Cline, bir süre boyunca kitaba devam etme olasılığını tartıştı ve 2017’de nihayet devam romanıyla ilgili bir çalışma içerisinde olduğunu duyurdu.

Ready Player Two, Steven Spielberg Tarafından Sinemaya Uyarlanacak

Deadline sitesi Penguin Random House’un yan kuruluşu olan Ballantine Books’un Ready Player Two’yu 24 Kasım 2020 tarihinde ABD’de yayınlanacağını duyurdu. Ayrıca yakında uluslararası tarihlerle ilgili ayrıntılar yayınlayacağını da paylaştı. Kitabın kısa sürede 37’den fazla dile çevrilmesi ve Ready Player One’ın piyasaya sürüldüğü 58 ülkede yayımlanması bekleniyor. Ancak tüm bu bilgilere rağmen, kapağı da görücüye çıkan ikinci kitabın konusu hakkında henüz herhangi bir ayrıntı paylaşılmadı.

Ready Player One

Dilimize ne zaman geleceği şimdilik belli olmayan kitabın çevirisi muhtemelen ilk kitapta olduğu gibi hızlı bir şekilde Dex Yayınları tarafından yapılacak. Ayrıca Steven Spielberg’ün yeni film adaptasyonunun da başında olması bekleniyor. Fakat çıkış tarihi konusunda herhangi bir detay bulunmuyor.

Ready Player One’ı okumuş muydunuz? Maceranın devam edecek olması sizce şaşırtıcı mı? Peki ya film uyarlamasını nasıl bulmuştunuz? Kayıp Rıhtım Forum’da yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

* * *

* Ready Player One İncelemesi: Bir Spielberg Simulasyon Evreni

Kaynak: Screen Rant

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

Cam Kapının Ardı - Natsume Sōseki

Cam Kapının Ardı: Natsume Sōseki’nin Anıları İlk Defa Türkçede

Wolfman - Leigh Whannell

Wolfman Filminin Başına Leigh Whannell Geçebilir