in ,

Rosemary’nin Bebeği – Ira Levin | Haftanın Kitabı #242

Haftanın Kitabı köşesinde bu hafta, Amerikalı yazar Ira Levin’in klasik film uyarlamasına da ilham olan “Rosemary’nin Bebeği” romanı var.

Rosemary'nin Bebeği - Ira Levin | Haftanın Kitabı #242

Rosemary’nin Bebeği | Künye

Yazar: Ira Levin
Çevirmen: Ergin Özler
Editor: Gökçe Çiçek Çetin
Orijinal Adı: Rosemary’s Baby
Yayınevi: Kitap Kurdu
Sayfa sayısı: 228
Çıkış Tarihi: Haziran 2021


Rosemary’nin Bebeği – Ira Levin | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Rosemary'nin Bebeği - Ira Levin | Haftanın Kitabı #242

Çok az kitapta, dehşet, siyaset, din ve komedi bir arada harmanlanıp, aslında inandırıcı olması zor bir kurguyla, okuru bu denli irkilten bir şekilde verilebilir. Rosemary’nin Bebeği’nde Ira Levin bunu layıkıyla başarmakla kalmıyor, aynı zamanda okuru, şehirli bir korku klasiğiyle 1960’ların Amerika’sına götürüyor; ya da diğer bir deyişle, o dönemin dünyasını tüm ayrıntılarıyla okurun gözleri önüne seriyor. Kitabın önsözüne imza atan Chuck Palahniuk’un da vurguladığı gibi, “1967’den beri elinizde tuttuğunuz bu klasiğin yanına yaklaşabilen” başka bir kitap daha olmamıştır!

Ira Levin Kimdir?

Amerikalı yazar Ira Levin, 27 Ağustos 1929’da doğdu. Kitap yazarlığından başka şarkı sözü yazarlığı ve oyun yazarlığı da yaptı. Romanlarından beş tanesi, oyunlarından ise üç tanesi filme uyarlandı. 12 Kasım 2007 yılında Manhattan’da kalp krizi geçirerek hayata veda etti.

Kitabın ilk sayfalarını içeren ÖN OKUMAya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca tüm içeriklerimizden anında haberdar olmak adına bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.


Kitap hakkındaki yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

* * *

* Haftanın Kitabı olarak belirlediğimiz tüm eserler için tıklayın.

5 Yorum BULUNUYOR


 1. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

  Bu kitabı okumadım fakat 1968 yılı yapımı filmini izledim, hatta Farah Yurdözü ‘nün yutup’da 111 no’lu videosunda filmde anlatılanların arka plan analizini de dinledim. Kitabın, kaliteli bir yapıt olduğunu düşünüyorum ^^

 2. Avatar for MelihAntepli MelihAntepli dedi ki:

  Kitabı rıhtımda yorumlamışım ve 10 üzerinden 6.5 puan vermişim, ama sonunu şu an hatırlamıyorum. Sonunu beğendiğim için 1 puan artırarak 7.5 vermişim :slightly_smiling_face:

 3. Avatar for Nefrayto Nefrayto dedi ki:

  Okumaya değer, rıhtım incelemesine göz atacağım şimdi. Hangi başlık altında, linkini gönderebilir misiniz ? Bilgilendirme için sağ olun.

 4. Avatar for MelihAntepli MelihAntepli dedi ki:

  Rica ederim.

 5. Avatar for azizhayri azizhayri dedi ki:

  Bende filmi izliyenlerdenim. Beğenmiştim. Az önce IMDB’ye girdim puanı 8.00 216k puan vereni var. Ama kitabını okumadım o yüzden okunacaklar listesine ekledim.

Henüz yorum yok. Forum'a gelip sohbete katıl.

doctor who 13 sezon final fragman

13. Doktor’a Veda Eden “Doctor Who” Sezon Finalinden Epik Bir Fragman Yayınlandı

2022 Booker ödülü kazananı Shehan Karunatilaka

Sri Lankalı Yazar Shehan Karunatilaka, 2022 Booker Ödülü’nün Sahibi Oldu