in

Rüya Gören: Levent Şenyürek’in Yeni Bilimkurgu Kitabı Raflarda

Levent Şenyürek, “Rüya Gören” ile raflarda. Yazarın uzun bir sürenin ardından kaleme aldığı yeni bilimkurgu kitabı Alfa Yayınları etiketiyle çıktı.

Rüya Gören - Levent Şenyürek

Levent Şenyürek, uzun bir sürenin ardından yeni kitabı ile okurlarının karşısına çıktı. Alfa Yayınları etiketiyle yayınlanan Rüya Gören, yakın bir gelecekteki tanıdık bir toplumu resmediyor.

Yazdığı bilimkurgu türünde eserler ile tanınan Levent Şenyürek, uzun bir aranın ardından yeni kitabı ile bir kez daha raflarda. 2007 yılında çıkan Çıldırtan Kitap adlı öykü kitabı, daha sonra The Book of Madness adıyla İngilizceye de çevrilmiş ve yurt dışı okuyucularından da olumlu eleştiriler almıştı. Şu an kamuda araştırmacı olarak çalışan Şenyürek’in, ilk kitabından bir yıl sonra çıkan Alacalgöl Efsanesi adlı uzun öykü kitabı da yine dikkat çeken eserler arasında gösterilmişti. 2011 yılında raflardaki yerini alan Cennetin Kalıntıları ise Sabitfikir dergisi tarafından Türkçede yayımlanmış en iyi 100 roman listesi arasında gösterilmişti.

Kendisi son olarak 2013 yılında Çitlembik Yayınları’ndan çıkan İsa’yı Beklemek romanını kaleme almıştı. GİO Ödülleri’nde yılın en iyi romanı dalında adaylık da kazanan eserden tam sekiz yıl sonra, yine bir bilimkurgu macerası ile karşımıza çıktı.

Rüya Gören – Levent Şenyürek | Arka Kapak Tanıtım Yazısı

Yakın bir gelecek, tanıdık bir toplum, hiç de yabancı olmayan kaygılar… İnsanlık aynı soruların peşinde: zekânın doğası ne, duyguların doğası ne, bizim doğamız ne? Cevaplar için bilgisayarlar denek, şempanzeler denek, insanlar denek… Bilme arzusu kronik normalken, bellek varoluşun muhkem kalesi. Peki ya sağlam duvarları çatlamaya başlarsa?

Rüya Gören, Levent Şenyürek’in tecrübeli kaleminden, tekinsiz mümkünle kol kola yürüyen bir bilimkurgu. Kıyamet saatini tıkır tıkır işletirken, acı meyveyi şefkatle tattırıyor.

Rüya Gören - Levent Şenyürek

80 sayfadan oluşan kitabın editörlüğünü Seçkin Erdi, kapak tasarımını Füsun Turcan Elmasoğlu, sayfa tasarımını Mürüvet Durna ve yayın yönetmenliğini ise Mustafa Küpüşoğlu üstleniyor. Rüya Gören’i online kitap satış sitelerinde ve kitapçılarda temin edebilirsiniz.

Levent Şenyürek’in daha önce kaleme aldığı öykü veya kitaplarını okuma şansınız olmuş muydu? Yazarın yeni kitabı Rüya Gören’in konusu ilginizi çekti mi? Yorumlarınızı Kayıp Rıhtım Forum üzerinden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hakan Tunç

Kocaeli Üniversitesi'nden mezun. Kitap okumayı, film izlemeyi ve özellikle animeleri çok sever.

WandaVision Final Bölümü Quicksilver

WandaVision Yönetmeni Finalde Evan Peters’lı Quicksilver’ı Daha Fazla Göreceğimizi Söyledi

Tarihin En Eski Evcil Hayvan Mezarlığı

Tarihin En Eski Evcil Hayvan Mezarlığı Mısır’da Keşfedildi